Kulislerde Bimeks’in yatırım hamlesi konuşuluyor

Perakende sektörü temsilcileri, kulislerde Bimeks'in Alman EP Center'ı satın alabileceğine yönelik söylentiler olduğunu söyledi

Eklenme Tarihi : 03 Mart 2016 Perşembe
kulislerde-bimeksin-yatirim-hamlesi-konusuluyor

Sektörünün önemli isimlerinden Bimeks, Almanya'daki bir teknoloji perakendecisini almak için görüşmelere başladığını duyurdu. Şirketten KAP'a yapılan açıklamada, BİMEKS'in Almanya'da faaliyet gösteren bir teknoloji perakende şirketinin satın alınmasına yönelik fırsatları değerlendirmek üzere inHERA Capital (inHERAKurumsal Finansman Danışmanlık A.Ş.) ve Angermann M&A International AG ile bir gizlilik anlaşması imzaladığı belirtildi. BİMEKS, geçtiğimiz yıllarda İngiliz perakende devi Dixons Retail bünyesindeki Electro World'ü ve Avrupa'nın üçüncü büyük elektronik perakende şirketi Darty'nin Türkiye'deki faaliyetlerini de satın almıştı.


Bimeks kimlerle görüşüyor?
Sabah Gazetesi'nden Metin Can'ın haberine göre, Perakende sektörü temsilcileri, kulislerde Bimeks'in Alman EP Center'ı satın alabileceğine yönelik söylentiler olduğunu söyledi. Teknoloji perakendeciliği, yükselen kurdan dolayı kâr marjlarının düşük ve rekabetin yüksek olduğu bilinen bir sektör. Tedarikçilere karşı daha etkin olmanın yolu ise perakendecilerin pazardaki konumunu güçlendirmelerinden geçiyor. Bimeks, 56 ilde 139 mağazasıyla faaliyet gösteriyor.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive