Süleyman Orakçıoğlu: “60 ülkede 100 mağazaya ulaşacağız”

22 Ağustos 2016 Pazartesi

Yurtdışında 11 yeni mağaza açan Damat, Tween, D'S Damat markalarının sahibi Orka Holding, aralarında İtalya, Çin, İran ve Avustralya gibi ülkelerin olduğu 7 büyük pazara da ilk kez giriş yaptı.

suleyman-orakcioglu-60-ulkede-100-magazaya-ulasacagiz

 
Damat, Tween, D’S Damat markalarının sahibi Orka Holding, küresel moda devi olma yolunda bu yıl da emin adımlarla ilerliyor. Agresif büyüme stratejisi kapsamında yılbaşından bu yana 11 yeni mağaza açılışı gerçekleştiren Orka Holding, aralarında İtalya, Çin ve İran gibi ülkelerin olduğu yedi büyük pazara da ilk kez giriş yaptı.

 

Orka Holding, bu yıl yurtdışında İran’da 3, Romanya ve Irak’ta 2, Rusya, Filistin, Çin ve Lübnan’da birer olmak üzere toplam 11 yeni mağaza açtı. Şirketin Rusya’nın başkenti Moskova’daki mağaza sayısı 8’e ulaştı. Şirketin bu yıl ilk kez giriş yaptığı 7 ülke ise İtalya, Çin, İran, Avustralya, Fas, Fildişi ve Mısır’dan oluştu.
İtalya’da dokuz mağaza birden açacak

 

Orka Holding, bu yıl yurtdışında açtığı 11 mağazaya, yılsonuna kadar 17 yeni mağaza daha ekleyecek. Holding, bu kapsamda dünya modasının kalbi İtalya’ya Orpa Style SRL şirketini kurarak hızlı bir giriş yaptı. Orka Holding; Milano, Cenova, Parma, Varese ve Piacenza gibi kentlerde 9 mağaza açmayı planlıyor. Moda devinin eylül ayından itibaren yurt dışında açacağı 17 mağaza da; İtalya’da 9 ve Fas’ta 2 olmak üzere Avustralya, Makedonya, Kosova, Mısır, İsviçre ve Fildişi Cumhuriyeti’nde olacak. Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, “Yılsonuna kadar 17 yeni mağaza daha açarak 60 ülkede toplam 100 mağazaya ulaşacağız. Yurtiçi ile birlikte toplam sayı 300’ü aşacak. İhracatta iki kat artışla 20 milyon dolar hedefliyoruz” dedi.

Bu yıl ihracat hedefi 20 milyon dolar

 

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, temmuz ayında gerçekleştirdikleri Yurtdışı Bayi Toplantısı’nın beklenenden iyi geçtiğini söyledi. Bu yıl sonuna kadar 60 ülkede toplam 100 mağazaya ulaşacaklarını dile getiren Orakçıoğlu, “Yurtiçi ile birlikte toplam mağaza sayısının 300’ü aşmasını bekliyoruz. Bu yıl ihracatta geçen yıla göre 2 kat artışla 20 milyon dolar hedefliyoruz. Halen markalı ürünlerimizle, Türkiye’nin kilogram başına normal ihracat ortalama fiyatının 5-6 kat daha üzerinde ürün satarak ihracat gerçekleştiriyoruz”
dedi.

Bağdat Caddesi'nde flagship mağaza açılacak

 

Orka Holding, yurt dışında olduğu kadar yurt içi büyümede de hız kesmiyor. İstanbul’un en önemli alışveriş caddelerinden Anadolu yakasındaki Bağdat Caddesi’nde de flagship mağaza açılışı yapacak olan marka, ayrıca İstanbul’da Buyaka ve Modernist alışveriş merkezleri ile Aydın Nazilli’deki Bambu alışveriş merkezinde de mağazalar açacak. 
 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri