Gıda sektöründe dijital dönem

Dijitalleşme, gıda sektörünün restoran ve cafe gibi birimlerinin menü göstergelerine de yansıdı. Sistem 9 Medya, kontrol ettiği dijital menu board’larla restoran ve cafe'lerin menü göstergelerine çağ atlatıyor

Eklenme Tarihi : 10 Nisan 2015 Cuma
gida-sektorunde-dijital-donem

Yeme-içme alanında hizmet veren gıda sektörünün önemli oyuncuları, menülerini afiş veya kara tahtaya yazıp müşteriye göstermek yerine, bu işi artık dijital menu board’larla yapıyor. Dijital menu board’lar, işletmelere fiyat ve görsellerini hızlıca güncelleyip, müşteriyi daha fazla cezp etme fırsatı sunuyor. Bu sistem sayesinde, markaların menü değişiklikleri, mesafe farkı olmaksızın tek merkezden yönetilebiliyor. Teknoloji üzerinden gerçekleştirilen menü görselleri müşteriler için daha cezbedici olduğu gibi, markaları da matbaa, lojistik, uygulama ve kontrol gibi yapılması zorunlu işlerden kurtarıyor.

Türkiye’nin önde gelen restoran ile cafelerine dijital menu board’lar kurup yöneten ve bu alanın pazar lideri konumundaki Sistem 9 Medya İcra Kurulu Başkanı Kaan Akın,  fiyat göstergelerinin farklı nedenlerden dolayı sürekli güncellenmesi gerektiğini hatırlattıktan sonra, “Klasik menü göstergelerinde bu güncellemeleri yapmak oldukça zahmetli ve zaman alıcıdır. Bu nedenle menü göstergelerinin yönetimi restoranlar için sıkıntılı bir süreçtir. Kurup yönettiğimiz dijital menu board’larla işletmelerin iş yükünü azaltıp, onlara dijital dünyanın araçlarını kullanarak müşteriye daha yakın olma fırsatını sunuyoruz.” diye konuştu.

Akın, Türkiye’de aralarında Mcdonald’s, Simit Sarayı, Günaydın Restorantları, Burger King , Arby’s, Popeyes, Sbarro, Dönerci Ali Usta, Köfteci Ramiz, Bay Döner, Green Salads, Domino’s,Tchibo ve daha birçok seçkin markaya  dijital menu board sistemi kurduklarını ve 10 ülkede hizmet verdiklerini de belirtti.  Dijital menu board aracılığıyla menülerin anlık olarak güncellendiğini, birçok mesajın aynı anda tüm müşterilere duyurulabildiğini vurgulayan Akın, “Sistemin kurulum aşamasından yayın içerik yönetimi ve teknik servisine kadar, şirketlere her aşamada destek veriyoruz. Tek merkezden yönetilen içerik hizmeti ve uzaktan erişim ekran kontrolü ile teknik servis hizmetimiz müşteriler tarafından beğeniyle karşılanıyor.” dedi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive