Televizyoncu ve yazar Erhan Çelik Antalyalılarla buluştu

Ünlü televizyoncu ve yazar Erhan Çelik, Antalya Migros Alışveriş Merkezi'nde hayranlarıyla buluştu

Televizyoncu ve yazar Erhan Çelik Antalyalılarla buluştu

Erhan Çelik, Banu Noyan organizasyonuyla geldiği Antalya'da da büyük bir ilgiyle karşılandı. Yeni kitabını Antalyalı okurları için imzalayan Erhan Çelik, merak edilen tüm soruları da içtenlikle yanıtladı. Özellikle Antalya ve çevre illerden gelen hanımların büyük ilgisiyle karşılaşan Erhan Çelik, herkesle tek tek ilgilendi ve bol bol selfie çektirdi.

 

Seyirciden “Artık Evlen” baskısı 

9 yaşında Kayra isimli bir oğlu olan Erhan Çelik: “Bir kızım olsun istiyorum.” deyince seyirciler: “O zaman evlenmen lazım. Artık evlendiğini görmek istiyoruz.” diye bağırdı. Erhan Çelik de bunun üzerine: “Doğru söylüyorsunuz, ben de öyle düşünüyorum.” yanıtını verdi. Bu sözler üzerine seyirciler ünlü televizyoncuyu alkış yağmuruna tuttu.

 

Ünlü televizyoncu: “İtiraf ediyorum eğer canlı yayın konuğum yoksa takım elbisenin altına hep spor veya rahat kıyafetler giyerdim.” diyerek canlı yayınla ilgili bir itirafta bulundu.

 

“Haberlere yorum katmayın”

Mesleğe yeni başlayacak olan gençlere tavsiyelerde bulunan Çelik: “Henüz Radyo-Televizyon  bölümünü seçmemiş gençler bir kez daha düşünsünler. Haber spikerleri meslek hayatları uzun olsun istiyorsa haber okurken yorumlarını katmamalı. Ancak anchormen ise yorum yapabilir.” diye konuştu.

 

Çelik ayrıca: “Ana Haber bültenlerinin değeri kalmadı artık. Çünkü herkes her şeyi sosyal medyadan okuyor. Dijital medya çıktığından beri bu böyle.” dedi.

 

“İdolüm Mehmet Ali Birand'dı”

Erhan Çelik: “İdolünüz var mı?” sorusuna: “Çocukluğumdan beri en büyük idolüm Mehmet Ali Birand'dı. Buradan rahmet diliyorum.” diye yanıt verince büyük alkış aldı.

 

“Çok sakarım, pot kırmadığım bülten yok”

Canlı yayın anılarını da anlatan Erhan Çelik: “Benim canlı yayında pot kırmadığım bülten yoktur, biraz sakarımdır. Yemek yerken yakalandım, bardak kırdım... Hatta canlı yayında iken yapmadığım bir haberden dolayı işten çıkarıldım.” dedi.

 

“Hayatım keşkelerle dolu”

Çelik: “Hayatınızda keşkeler var mı?” sorusuna: “Benim hayatım keşkelerle dolu. Hayatımın şarkısı Ahmet Kaya'dan "Hep Sonradan Gelir Aklım Başıma, Hep Sonradan...” diyerek cevap verdi.

 

"Karanlık çarşamba" dizi oluyor

Erhan Çelik, büyük ilgi gören “Karanlık Çarşamba” kitabının diziye uyarlanacağını belirterek: “Karanlık Çarşamba, eylül ayında dizi olarak ekranlara gelecek ama ben oyuncu olmak istemem.” sözleriyle Antalyalılara müjde verdi.

 

“Cevap verirsem manşet oluruz”

Ünlü yazar: “Hayattaki en büyük korkunuz nedir?” sorusuna: “Bu soruya cevap verirsem gazetelere manşet çıkar. Söylemem tek cevaplamayacağım soru bu olsun.” dedikten sonra salonda büyük alkış koptu.

 

“Oğlum mutfak sanatları ile ilgileniyor”

9 yaşındaki oğlu Kayra'nın mutfak sanatları ile ilgilendiğini dile getiren Erhan Çelik: “Oğluma 'hayattaki en değerli kişi sensin, sen kendi değerini bilirsen herkes senin değerini bilir' derdim şimdi karşımda olsa... Ama o da babası gibi; o da sınıfta kaldı çünkü.” şeklinde konuştu.

 

Erhan Çelik açıklamalarına şöyle devam etti: 

“Ekranda kadın olmak zor, 5 saat makyaj yapıyorlar. Ben yayına 15 dakikada hazırlanıyorum.”

 

“Rahmetli büyük babamın kayıp haberini sundum en zoru buydu. Bir de Galatasaray'ın  Trömsö'ye elendiği gün o haberi sunmak yerine yayını terk etmek istedim.”

 

“Yemek yapmayı ve yemeyi severim ama açken çok sinirli oluyorum.”

 

“Geçmişe dönme şansım olsa yine aynı mesleği seçerdim.”

 

“En büyük hayallerimden biri annemin köyünde ev yapmak annem için orda yaşamak.”

 

“Televizyonda bilgi yarışması sunmak isterdim.”

 

Keyifli geçen söyleşinin sonunda Erhan Çelik, 18 Mart Çanakkale Zaferi için Çanakkale şehitlerini saygı ve rahmetle andı.