Su ürünleri firmaları Anfaş’la atağa kalkacak

Antalya Expo Center 25 – 28 Şubat 2015 tarihleri arasında Anfaş Food Product ( 22. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı ) ve eş zamanlı olarak düzenlenecek Anfaş Bevex ( 4. Uluslararası İçecek İhtisas Fuarı ) na ev sahipliği yapacak

Su ürünleri firmaları Anfaş’la atağa kalkacak

Bu sene Anfaş Food Product Fuarında su ürünleri grubunda artış gözlendi. Kaliteli  somon üretimiyle dikkat çeken ve aylık 20 ton üretim yapabilen Delicco, başta  Marmara, Akdeniz ve Ege bölgesi olmak üzere bir çok bölgede üst düzey oteller, tatil köyleri, restoran zincirleri, hipermarketler ve grosmarketlere çok çeşitli su ürünleri sunan ve kalamar, ahtapot, somon mamülleri, surumi çeşitleri ve diğer bir çok su ürünleri ithalatında söz sahibi İmren Marmara, Türkiye ve yakın bölgedeki tek “surimi” ürünleri üreticisi olan ve  bütün ulusal zincir mağazalarda, seçkin yerel marketlerde ve bayi teşkilatı ile tüm Türkiye’de satılan 39 çeşit ürün üretimi sağlayan, horeka ve hazır yemek sektöründe her gün 1.5 ton üretim yapan Alimar, Türkiye’de ilk konserve ton balığı üretimi yapan geniş ürün yelpazesi ile  çevre ve doğa dostu  Dardanel, Özellile Avrupa pazarı için üstün teknoloji ve donanıma sahip bulunan “Smokehouse” bölümünde soğuk ve sıcak tütsüleme teknikleri ile  füme balık üreten Dersu Füme  Anfaş Food Product Fuarında yerlerini aldı.

5 yıldızlı bir tesisin bir yıl içerisinde ortalama 35 ton su ürünü tükettiği biliniyor. Türkiye İhracatçılar Meclisinin açıkladığı ihracat rakamlarına göre 2014 Ocak – Ağustos ayları arasında yapılan Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracat rakamları 1.501.593.000 dolar ile 2013 yılının aynı dönemine oranla yüzde 18 artış gösterdi.

Türkiye’nin en kapsamlı ve popüler Horeca Fuarı Anfaş Food Product’a Oteller, Restoranlar, Fast-Foodlar, Barlar, Kafeteryalar, Pastane Zincirleri, Süper Marketler, Gıda Toptancıları, Üniversiteler, Okul Kantinleri, Resmi Kurumlar, Hastaneler, Yurtlar, Orduevleri, Yemek Fabrikaları ve Tüm Yiyecek İçecek Profesyonellerinden oluşan 45 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.