Anfaş'ta 45 bin ziyaretçi bir araya gelecek

19 – 22 Şubat günleri arasında düzenlenecek 21’inci Uluslararası Anfaş Food Product Gıda İhtisas Fuarı’nın ve eş zamanlı olarak düzenlenecek, Türkiye’de içecek konusunda düzenlenen tek fuar olma özelliğine sahip “Anfaş Bevex”in 400 katılımcı firma standıyla 45 binin üzerinde ziyaretçiye ulaşması hedefleniyor

Anfaş'ta 45 bin ziyaretçi bir araya gelecek

Anfaş Food Product ve Bevex Fuar’ına Japonya, Malezya, Cezayir, Moldova, Arnavutluk, Kosova, Suudi Arabistan, Hırvatistan, Irak, İran, Pakistan, Rusya, Kuveyt, Mısır, Tunus, Hollanda, Hindistan, İtalya, Almanya, Azerbaycan, Fas, Dubai başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinden yiyecek ve içecek sektörü profesyonelleri katılacak.

21 yılda Türkiye’nin en kapsamlı ve en büyük gıda fuarı haline dönüşen Anfaş Food Product, her geçen yıl yükselen bir grafikle Anadolu, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerindeki oteller, restoranlar, fast-food’lar, barlar, kafeteryalar, pastane zincirleri, süpermarketler, gıda toptancıları, üniversiteler, okul kantinleri, resmi kurumlar, hastaneler, yurtlar, orduevleri, öğretmenevleri, vilayetevleri, yemek fabrikaları ve tüm yiyecek içecek profesyonellerinin iş bağlantıları kurmak için öncelikle tercih ettikleri gıda platformuna dönüştü. Sektör dağılımı açısından Türkiye’nin en kapsamlı ve uluslararası fuarı Anfaş Food Product Fuarı’nda bakliyattan yağa, deniz ürünlerinden et, süt ve ambalaja kadar gıdayla ilgili her çeşit ürün sergileniyor.

Yurt içinden ve 38 ülkeden 45 bin ziyaretçinin hedeflendiği fuar 4 gün açık kalacak. Türkiye genelinden 3 bin 988 5 yıldızlı otel butik otele, 138 otel zincirine, 5 bin 700 restoran – cafe – pub ve eğlence işletmelerine, 4 bin 500 pastane, bin 197 catering firması, 6 binin üzerinde gıda, otel ve market satın almasına ve Türkiye’den binlerce gıda toptancısına davetler gönderildi. 147 süpermarket zinciri ve 2 bin 695 yerel marketin yetkilileri tarafından ziyaret edilmesi beklenilen Anfaş Food Product Fuarı’na market zincirlerinin ilgisi büyük. Ankara, Konya, Karadeniz, Ege, İstanbul PERDER üyesi süpermarket yöneticilerinden oluşan heyetleri ile fuarı ziyaret edecekler. Migros, CarrefourSA gibi büyük zincir marketlerin toptan satış bölümleriyle katılacağı 21’inci Anfaş Food Product Fuarı’nda Metro, Özdilek, Migros, Real, A 101, Şok gibi büyük ulusal marketler her sene yöneticileriyle ziyaretçi oluyor. Ankara Gıda Toptancıları’ndan 350 kişilik gıda toptancısı heyeti ve İzmir Ticaret Odası, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası heyetleri ve Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği ise diğer ziyaretçi grupları arasında.

Anfaş Food Product 2014 Fuarı’nda yabancı firmalar ürünlerini sergileyecek. Hırvatistan salam, sosis, sucuk ürünleriyle, Belçika et yumuşatma ve marin makinasıyla, Litvanya votkalarıyla, Yunanistan dondurulmuş gıda ürünleriyle, Hollanda buzdan enerji ve meyve suyu çubuklarıyla, İspanya alkollü ve alkolsüz içecekleriyle, Almanya kahve tanıtımıyla stant açacak ülkeler. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda Antalya İhracatçı Birliği tarafından düzenlenen alım heyeti programı ile Azerbeycan, Çin, Moldova, Kosova, Libya, Suudi Arabistan ve Romanya’dan toplam 28 firmadan 31 sektör profesyoneli Anfaş Food Product Fuarı’nı ziyaret edecek.