Anfaş Food Product, gıda sektörünü buluşturacak

19 – 22 Şubat 2014 tarihleri arasında düzenlenecek 21’inci Uluslararası AnfaşFood Product Gıda İhtisas Fuarı’nın ve eş zamanlı olarak düzenlenecek, Türkiye’de içecek konusunda düzenlenen tek fuar olma özelliğine sahip Anfaş Bevex’in 400 katılımcı firma standıyla 45 binin üzerinde ziyaretçiye ulaşması hedefleniyor

Anfaş Food Product, gıda sektörünü buluşturacak

Anfaş Food Product, Anadolu, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerindeki oteller, restoranlar, fast-food’lar, barlar, kafeteryalar, pastane zincirleri, süpermarketler, gıda toptancıları, üniversiteler, okul kantinleri, resmi kurumlar, hastaneler, yurtlar, orduevleri, yemek fabrikaları ve tüm yiyecek içecek profesyonellerinin iş bağlantıları kurmak için öncelikle tercih ettikleri gıda platformuna dönüştü.

Anfaş Food Product ve Bevex fuarlarına Polonya, Japonya, Moldova, Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Suudi Arabistan, Hırvatistan, Irak, İran, Pakistan, Yemen, Kuveyt, Mısır, Tunus, Hollanda,  Hindistan, İtalya, Umman, Dubai başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinden yiyecek ve içecek sektörü profesyonellerinin ilgisi artıyor.

İhracat ve ortak yatırım imkanı sağlıyor
Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, istatistikler incelendiğinde Türkiye’nin en çok gıda ihracatı yaptığı ülkelerin Irak,  Almanya, İngiltere, Hollanda, ABD, Fransa, İtalya, Suudi Arabistan olarak belirlendiğini söyledi.

Geçen sene Anfaş Food Product Fuarı’nı ziyaret eden Makedonya firması Vinska Dolina Dooel kapari üreten bir Türk firmasıyla fuarda tanışıp görüşerek anlaşma yapmış bahar aylarında ortak yatırım yapacaklarını açıklamıştı. Moldova’dan Slavena Lux gıda tedarikçisi firmasının ise peynir konusunda Yörsan ve Calmino Süt ile olumlu görüşmeler yaptıklarını ileterek fuarı çok verimli bulduklarını iletmişti.

Hollanda’dan katılan dondurulmuş deniz ürünleri firması Amacore yetkilisi Luuk Van Poppel ise Sesa Su, Dardanel, Yakşi, Pusula Balıkçılık, Skandiya Convenient Food firmalarıyla olumlu bağlantılar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Anfaş Food Product ve Bevex 2014 fuarlarının tanıtımı için Avrupa, Balkan, Orta Doğu ülkelerinden ve diğer bölgelerden gıda ve içecek konularında 24 adet dernek, birlik, federasyonla iletişime geçildi. Buralardan gelecek heyetlerle ilgili çalışmalar devam ediyor.

Anfaş Food Product’ta Almanya rüzgarı esecek
Alman – Türk Gıda Forumu DT Food ile yürütülen çalışmalar neticesinde; Anfaş Food Product Fuarı’nda Almanya için hazırlanmış özel dekorlu stantta Alman gıda firmaları ürün ve hizmetlerini sergileyecek. DT Food ayrıca Almanya’dan Türk pazarıyla iş yapmak isteyen iş adamlarından oluşan ziyaretçi heyetini de Anfaş Food Product Fuarı’na getirecek. “Partner Ülke Almanya” konsepti ile düzenlenecek organizasyon sayesinde Türk ve Alman gıda firmalarının karşılıklı sektörel iş bağlantıları kurmaları bekleniyor. Fuarda uluslararası workshop’lar ve renkli şovlar da gerçekleştirilecek.

Fuara katılan kuruluşların ürün yelpazesi ise şöyle: Et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, kümes ve av etleri, deniz mahsulleri, her türlü taze, kurutulmuş sebze ve meyveler, dondurulmuş gıda ve konserveler, bisküvi, bal, reçel, çikolata ve her türlü şekerler, profesyonel yağlar, bakliyat ve tahıl ürünleri, katkı malzemeleri, unlu gıdalar, dondurma,  pasta ve kekler, ketçap, hardal ve her türlü soslar, her türlü alkollü ve alkolsüz içecekler, çay, kahve, toz ve konsantre içecekler, kuruyemiş ve baharatlar, gıda süsleme, dekor malzemeleri ve ambalajları, gıda esansları - aromaları ve kimyasalları, gıda mühendisliği teknolojisi ekipmanları ve laboratuvar malzemeleri ve konuyla ilgili yayınlar.