Altunbilekler Kadınlar Günü’ne özel buluşma gerçekleştirdi

Altunbilekler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, İnsan Kaynakları ve Kurumsallaşma Direktörü Öznur Altunbilek ve İcra Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Dünya Kadınlar Günü etkinliği, Altunbilekler Genel Müdürlük kadın çalışanlarıyla gerçekleştirildi

Altunbilekler Kadınlar Günü’ne özel buluşma gerçekleştirdi

Altunbilekler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, tüm genel müdürlük kadın çalışanlarına seslendiği buluşmada: “Perakende dünyasının değerli kadınları, anamız, bacımız, yârimiz, yol arkadaşımız, emek ve hayat mücadelemizin en değerli yarısı olan emekçi kadınlar. Bugün, tarih boyunca hak ve özgürlükleri için verdiği mücadeleleri ciltler dolusu kitaplara sığmayan emekçi kadınların, yani sizlerin günüdür. Dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” mesajı ile açılış yaptı.

 

Altunbilekler’in, kadın yöneticileri destekleyici ve geliştirici yaklaşımına dair ve bu yaklaşımı sergilemeyen iş yerleri arasındaki farklar anlatıldı.

 

Ev Hanımı Projesi’nin kadın çalışan istihdamına katkısı

Kadın çalışanlara yönelik her kademede projeler geliştiren Altunbilekler; ev hanımları mağazalara sadece alışveriş için değil, çalışma hayatında olmak için de gelmeli anlayışıyla, ev hanımlarını iş hayatına kattı. Kadınların, hem ülke ekonomisine değer katması hem de aile bütçesine katkıda bulunmalarını desteklemek amacıyla ev hanımlarını mağazalarında, uygun pozisyonlarda değerlendirerek iş temposuna ve çalışma prensiplerine uyum sağlayan takım arkadaşları yaratıyor.

 

“Yönetimin Cinsiyeti Olmaz” projesiyle kadın yönetici istihdamına tam destek

Altunbilekler olarak başlatılan “Yönetimin Cinsiyeti Olmaz” projesi ile; kadın yöneticilerin kurum içinde desteklenmesi ve “eşitlik-kazandırır” ilkelerinden yola çıkılarak kadın yöneticilerin mesleki ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesinin amaçlandığı, profesyonel iş yaşamında kadınların aktif rol alması ve eğitimine yönelik takip edecekleri çalışmaların haberini de kadın çalışanlarla paylaştı.

                      

Sevginin ve erdemin sembolü tek kırmızı karanfil

Altunbilekler kadın çalışanlarına kırmızı karanfil hediye edildiği ve Red Bull tarafından da enerji içeceği hediye edilen buluşmada, mağazalara gelen kadın müşteriler ve çalışanlar da unutulmayarak, tüm mağazalarda da sevginin ve erdemin sembolü tek kırmızı karanfil dağıtımı gerçekleşti.