Altunbilekler ‘de koronavirüs önlemleri

Altunbilekler ‘de koronavirüs önlemleri

Ankara perakendesinin temel taşlarından Altunbilekler süreçte bütün imkânlarıyla hizmet vermeye devam ediyor. 

 

Tüm dünyada etkisini gösteren ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen yeni tip koronavirüs Covid-19 sebebiyle market alışverişi yapmak isteyen vatandaşların en çok tercih ettiği yerlerden biri de Altunbilekler marketler zinciri oldu. 

 

 

Temel ihtiyaçların arttığı, insanların gıda ve temizlik ürünlerine normalin üstünde talep gösterdiği süreçte Altunbilekler mağazalarının da buna karşılık vermek için mal bulunurluğunu ve sevkiyat sürecini en üst düzeye çıkardığı görüldü. 

Aynı anda başta çalışanlar olmak üzere tedarikçilerin ve müşterilerin de güven içerisinde bulunabilmesi için alınan önlemler dikkat çekti. Bu süreçte mağazalara çalışanların ve müşterilerin kullanabileceği dezenfektanlar, daha güvenli alışveriş ortamı oluşması için çalışan, tedarikçi ve müşteri kullanımına uygun eldivenler konulduğu görüldü. Mağaza içlerinde ve cephelerinde Sağlık Bakanlığı tarafından önemle vurgulanan 14 Kural ile ilgili afişler bütün paydaşların dikkatine sunuldu.  

 

Konuyla ilgili bir manifesto hazırlayarak çalışanlarıyla ve paydaşlarıyla paylaşan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek; “İçinde bulunduğumuz bu zor dönemde özellikle siz değerli perakende sektörü çalışanları, ulvi bir görev içerisindesiniz. Yediden yetmişe mahallelilerimizin tüm temel ihtiyaçlarını karşılamaya var gücümüzle gayret ediyoruz. Hepinize bu çalışmalarınızdan dolayı tüm yönetimim ve şahsım adına canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum dedi.“

Mağazalarda alınan tedbirlerden, aynı ortama paylaşan her bir birey için hayati önem arz eden kurallardan da bahseden Mustafa Altunbilek göstereceğimiz hassasiyet sadece bizleri değil bütün toplumu etkilemektedir dedi. 

 

 

Altunbileklerde günün birlik ve beraberlik günü olduğu, bu günlerin de atlatılacağına inancın tam olduğunu, herkesin bu duyarlılıkla çalıştığı vurgulandı. Mağazaların profesyonel hizmet veren kurumlar tarafından dezenfekte edildiği, işlemlerin hızlı bir şekilde bitirilip, müşterilerin evlerine gönderildiği, fahiş fiyat ve stokçuluk gibi fırsatçılıkların yapılmadığı çalışma felsefesenin korunarak devam edeceği bilgisi alındı.