“Alışveriş Merkezleri Ödülleri” finalistleri belli oldu

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Birliği (ICSC) tarafından her yıl düzenlenen “Alışveriş Merkezleri Ödülleri” için bu yıl Türkiye’den dört alışveriş merkezi finale kaldı

“Alışveriş Merkezleri Ödülleri” finalistleri belli oldu

Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen MAPİC Fuarı’nda açıklanan ve Türkiye’den finale kalan projeler ve kategorileri şöyle:

• Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi; New Developments / Medium
• Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi; New Developments / Large
• İzmir Optimum Outlet Center; Specialty Retail
• Gordion Alışveriş Merkezi; Established Centres

ICSC European Shopping Centres Awards 2013 sonuçları, Nisan 2013’te İsveç’te düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak ve ödüller sahiplerini bulacak.

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Başkanı Mehmet T. Nane Türkiye’den finale kalan projeleri kutlayarak “Her yıl bu önemli yarışta daha çok alışveriş merkezimin finale kalması, Türkiye perakende sektörünün başarısının uluslar arası arenada ne kadar dikkat çektiğinin göstergesidir. Güçlü rakiplerinin arasından sıyrılarak finale kalan alışveriş merkezlerimizin başarılarının devamını dileriz. Sadece yeri, mimarisi, shopmixi ile değil, yönetim ilkeleri, kiracılarının ve ziyaretçilerinin memnuniyeti, sosyal sorumlulukları, pazarlama aktiviteleri ve çevreye etkileri ile de dikkate alınıp değerlendirilerek bu yarışta yer alan alışveriş merkezlerimiz, umuyoruz ki 2013’te ödüllerle dönecekler” diye konuştu.