Akyürek Pazarlama’dan markalara satış ivmesi

Türkiye’nin tedarik zinciri konusunda önde gelen isimlerinden Akyürek Pazarlama, işbirliği yaptığı markalara kazandırıyor. Akyürek Pazarlama, 2012 yılında tedarik zinciri portföyüne eklediği Dardanel markalarına 1 yılda yüzde 22 pazar payı kazandırdı

Akyürek Pazarlama’dan markalara satış ivmesi

Türkiye'nin önemli dağıtım ve pazarlama şirketlerinden Akyürek Pazarlama, 2012 yılında tedarik zinciri portföyüne eklediği Dardanel markalarıyla satış ve dağıtımını üstlendiği markalara güç katmaya devam ediyor.

Dardanel markaları, 2012 yılının Eylül döneminde pazarda ikinci sırada yer alıyordu ve pazar lideriyle arasında 14.5 puan farkı bulunuyordu. Akyürek Pazarlama’nın satış ve dağıtım stratejisi doğrultusunda marka, 2013 yılının aynı döneminde 21.6 artı pazar payı ile pazar lideri konumuna yükselmeyi başardı. En küçük bakkaldan en büyük zincir mağazaya kadar satış ve dağıtım ağına sahip Akyürek Pazarlama, bir yılda markaya yüzde 22 pazar payı kazandırarak önemli bir başarıya imza attı.

Akyürek Pazarlama’nın Genel Müdürü Uğur Özden, “Çok iyi ürünlere sahip olmak başarılı olmanın olmazsa olmazı. Fakat çok önemli bir faktör daha var: Doğru kanala girmek ve hedef kitlenle ürününü buluşturabilmek. Bizim işimiz bu noktada başlıyor. Güvendiğimiz, kalitesinden emin olduğumuz markalarla anlaşarak onları tüketiciyle mümkün olan her noktada buluşturmaya çalışıyoruz. Bu sayede hem markalarımız kazanıyor hem de çok daha geniş bir müşteri kitlesi kaliteli ürünlere ulaşma imkanı buluyor. Önümüzdeki günlerde de Akyürek farkıyla başarısına katkı yapacağımız yeni marka dağıtım anlaşmaları imzalayacağız. Akyürek bu konuda artık Türkiye’nin en uzman şirketidir. Bunun daha da çok hissedileceği bir yıla giriyoruz” şeklinde konuştu.