Akyürek Pazarlama hedeflerini açıkladı

2014’ün ilk yarısında 10 milyon TL operasyonel karlılığa ulaşan Akyürek Pazarlama satış hedefini yükseltti. Akyürek Pazarlama’da yeni hedef; pazar payını iki katına çıkarmak ve beş yıl içinde 2,5 milyar TL ciroya ulaşmak

Akyürek Pazarlama hedeflerini açıkladı

Türkiye’de satış ve dağıtım alanında pazar liderlerinden olan Akyürek Pazarlama, 2014 yılının ilk yarı finansal rakamlarını açıkladı. 2013 yılında halka açılan Akyürek Pazarlama, 2014 yılının ilk yarısında operasyonel karlılığını (FAVÖK) geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 42 artırarak 10 milyon TL’ye yükseltti.  1 milyon TL olan net karlılık rakamı 3,3 milyon TL, 320,3 milyon TL olan satış rakamları ise 355,9 milyon TL’ye yükseldi.

“Pay fiyatına destek olabilmek amacıyla hisse geri alımı yapacağız”

Akyürek Pazarlama Genel Müdürü Uğur Özden, “Ülkemizde faaliyet gösteren dev markaların yurt çapında veya bölgesel olarak satış ve dağıtımını yapıyoruz. Akyürek Pazarlama, tütün ve alkol dışı FMCG pazarında satış ve dağıtım yapan şirketler arasında ‘en büyük bağımsız şirket’ olma özelliğine sahip. Beş yıl içinde hem şirket bünyesinde bulunan markalara yeni markaları katarak hem de büyüyen bir pazarda yer almanın avantajını kullanarak pazar payımızı iki katına çıkarmayı ve 2,5 milyar TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bu doğrultuda organizasyonel ve finansal bazı adımlar attıklarını söyleyen Özden, “Şirketimizin ortaklık çalışmaları için Garanti Yatırımı yetkilendirdik, bu konuyu yılsonuna kadar netleştirmek istiyoruz. Bununla birlikte, tahvil ihracıyla ilgili de Tacirler Menkul Değerler’i yetkilendirdik.” şeklinde konuştu.