Akyürek Pazarlama, Fortune 500’de

50 yıl önce Şanlıurfa Viranşehir’de mütevazı bir bakkal dükkanı olarak ticari faaliyetlerine başlayan Akyürek Pazarlama, Fortune 500 listesinin sektörel sıralamasında altıncı olurken, genel sıralamada Türkiye’nin en büyük 199’uncu şirketi olarak yer aldı

Akyürek Pazarlama, Fortune 500’de

Aylık ekonomi ve iş dünyası dergisi Fortune Türkiye’nin bu yıl yedincisi hazırlanan “Fortune 500” listesi, 2013 yılı ciro sonuçları doğrultusunda Türkiye’nin en büyük 500 şirketini açıkladı.

Türkiye'nin lider dağıtım ve pazarlama şirketlerinden Akyürek Pazarlama, 2013 yılında gerçekleştirmiş olduğu 643 milyon TL net satışla Fortune 500 listesine 199’uncu sıradan hızlı bir giriş yaptı.

2013 yılında gerçekleştirdiği halka arzın arkasından başarılarına hız kesemeden devam eden Akyürek Pazarlama, 2013 yılında toplamda 18 milyar TL net satış gerçekleştiren toptan gıda, içecek ve temizlik ürünleri sektör listesinde altıncı sırada yer aldı.  

Akyürek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Akyürek konuya ilişkin şunları söyledi:  “Türkiye’nin en büyük ilk 500 şirketi arasında yer almaktan kıvanç duyuyoruz. 50 yıl önce mütevazı bir bakkal dükkanı olarak başladığımız ticari hayatımızı büyük başarılarla bugünlere taşıdığımız için mutluyuz. Akyürek Pazarlama olarak sahip olduğumuz iş anlayışının Türkiye perakende sektörünün çıtasını yükselteceğine inanıyor, bu doğrultuda hedeflerimize ulaşmak için inançla yolumuza devam ediyoruz.”