Akyürek, faaliyet karlılığını yüzde 38 artırdı

2014 yılı 3’üncü çeyrek finansal rakamlarını açıklayan Akyürek Pazarlama, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 10,36 milyon TL olan faaliyet karlılığını (FAVÖK) 14,25 milyon TL’ye çıkararak yüzde 38 artış elde etti

Akyürek, faaliyet karlılığını yüzde 38 artırdı

Türkiye’nin önemli markalarının yurt çapında satış ve dağıtımını yapan Akyürek Pazarlama, geçen yıl halka arzla başlayan yapılanma faaliyetlerinin olumlu iş sonuçlarını almaya devam ediyor. Karlılığını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 59 artıran Akyürek Pazarlama, 2013 yılının ilk 9 ayında 1,57 milyon TL olan net karlılığı, 2014 yılında 2,49 milyon TL’ye çıkardı. İlk dokuz ayda 545 milyon TL net satış rakamına ulaşan Akyürek Pazarlama’nın FAVÖK (Faaliyet Karlılığı) değeri de geçen yıla oranla yüzde 38 büyüyerek 14,25 milyon TL’ye yükseldi.

2014 yılında stratejik gelişme planları doğrultusunda çalışmalar yürüttüklerini belirten Akyürek Pazarlama Genel Müdürü Uğur Özden, “Mali tablolara baktığımızda, geçtiğimiz yıl başladığımız organizasyonel yapılanma çalışmalarının olumlu sonuçlar verdiğini görüyoruz.  Önümüzdeki dönemde de tüketici nezdinde marka bilinirliği olan yeni tedarikçilerle Türkiye satış ve dağıtım anlaşmaları yaparak portföyümüzü büyütme çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

Büyüme hedefleri doğrultusunda lojistik altyapı yatırımlarına da önem veren Akyürek Pazarlama, İstanbul’da bulunan iki bölgesel depoyu tek merkezde birleştirmek üzere Kurtköy Depo’yu hizmete geçirdi ve böylece depolama kapasitesini de yüzde 70 artırdı.