Pril çocuklara “Temiz Bir Dünya” çizdirdi

11 Kasım 2016 Cuma

Bulaşıkta üstün formüle sahip, Türkiye’nin köklü markalarından Pril, temiz bir geleceğe katkıda bulunmak üzere, Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında anlamlı bir resim yarışması düzenledi. Yarışmayı kazanan çalışmaları ambalajlarına taşıyan marka, katılan öğrencileri de bir törenle ödüllendirdi

pril-cocuklara-temiz-bir-dunya-cizdirdi

Ekonomik başarı, çevre koruma ve sosyal sorumluluk arasındaki dengeye kurumsal kültürünün temelinde yer veren Henkel; ürünlerinin üretiminden müşteri iş birliklerine, sivil toplum kuruluşlarına destek olunmasından çalışanlarına kadar değer zinciri boyunca tüm şirket aktivitelerinde sürdürülebilirlik stratejisini uyguluyor. Daha az ekolojik ayak iziyle daha fazla değer yaratmak için ürünlerini ve çözümlerini inovasyonlar ile geliştirmek için çalışıyor. Henkel, bu amaçla önemli markalarından Pril için fosfat içermeyen yeni bir formül üretti. Fosfat içermeyen formülüyle doğaya katkıda bulunan güçlü marka, çevreye karşı duyarlı olma konusunda farkındalık yaratmak için Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında “Temiz Bir Dünya” konulu resim yarışması gerçekleştirdi. 1. seçilen resimlere de yeni ambalajlarında yer verdi.


Ödül töreni, Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında gerçekleşti
Pril, 153 yıllık “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrencilere eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında bir resim yarışması düzenledi. Resim yarışmasına Darüşşafakalı öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Yarışmanın kazananları ise marka yüzü Açelya Akkoyun’un katılımıyla gerçekleşen törenle ödüllendirilirken, 1.lik ödülüne layık görülen resim çalışmaları da markanın ambalajlarına taşındı. Yarışmanın ödül töreni Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında yapıldı. Açelya Akkoyun da ödül töreninde öğrencilerle bir araya geldi. Akkoyun, tören sonrasında yarışmaya katılan çocuklarla birlikte resim çizerek onların mutluluklarına da ortak oldu. Yarışmada birinciliği elde eden 7’nci sınıf öğrencisi Merve Efe ve 6’ncı sınıf öğrencisi Ayça Kocaman, Pril’den fotoğraf makinesi seti kazandı. Öte yandan dereceye giren 8 öğrenciye tablet bilgisayar, katılım gösteren tüm öğrencilere de hediye çeki armağan edildi.


“Sürdürülebilir gelecek için çalışmaya devam ediyoruz.”
Ödül Töreninde bir konuşma gerçekleştiren Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü Töre Birol: “Globalde olduğu gibi Türkiye’de de kendimizi sürdürülebilirlikte liderliğe adadık. Her gün ekonomik başarı, çevre koruma ve sosyal sorumluluk arasındaki dengenin korunması için sürdürülebilirliğe odaklanıyoruz. Çevresel ayak izimizi azaltırken aynı zamanda müşterilerimiz, tüketicilerimiz içinde bulunduğumuz toplum ve şirketimiz için de daha fazla değer üretmeyi hedefliyoruz. Bu fikir sürdürülebilirlik stratejimizin merkezinde yer alıyor. Pril olarak bulaşıkta üstün temizlik gücü sunarken, sürdürülebilir gelecek için de çalışmaya devam ediyoruz. Bu amaçla geliştirdiğimiz yeni nesil Pril tabletler fosfatsız formülü sayesinde üstün performansından ödün vermeden doğamızın temiz kalmasını sağlıyor. Darüşşafaka Eğitim Kurumları ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu proje ile çevreyi koruma ve doğa sevgisi olgularının küçük yaşlarda oluşmasına katkı sağlamak için anlamlı bir adım atmış olduk. Tüm tüketicilerimizi, çevreye karşı bireysel sorumluluk duygusu içinde hareket etmeleri konusunda bilinçlendirmek üzere yarışmamızda 1’inci olan çalışmaları Pril ambalajlarına da taşıdık.” dedi.


Henkel, daha az kaynak kullanarak daha fazlasını başarmak istiyor
Henkel'in sürdürülebilirlik stratejisinin hedefi, daha az kaynak kullanarak daha fazlasını başarmak ve 2030 yılına kadar verimliliği üçe katlamak. Kuruluş, tüm değer zinciri boyunca ürünleri ve teknolojilerinde ilerlemeyi sürdürebilmek amacıyla faaliyetlerinde altı alana odaklanıyor. Böylece “Sosyal Gelişim”, “Performans", “Güvenlik ve Sağlık” alanlarında oluşturduğu değeri artırmayı amaçlıyor. “Enerji ve İklim”, “Malzemeler ve Atıklar” ile “Su ve Atık Su” alanlarında ise kullandığı kaynakları ve dolayısıyla faaliyetlerinin ve ürünlerinin ekolojik ayak izlerini daha da azaltmayı öngörüyor. Pril’in fosfat içermeyen yeni ürünü, bu stratejinin bir ürünü olarak ekolojik ayak izinin düşürülmesine katkıda bulunurken, toplumda çevre bilincini yükseltmeyi amaçlayarak sosyal gelişime de katkıda bulunmayı hedefliyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri