P&G’den Türkiye’ye 250 milyon TL yatırım

28 Şubat 2017 Salı

Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük temizlik ve kişisel bakım ürünleri şirketlerinden Procter&Gamble (P&G), Türkiye’deki 30’uncu yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikası için 250 Milyon TL yatırım açıkladı. Yeni yatırımlarının resmi açılış törenini Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleştiren P&G Türkiye, yeni yatırımlarıyla birlikte Prima ve Orkid markalarının değer yaratan yenilikçi ürünlerini de Türkiye’de üretmeye başlıyor.

pgden-turkiyeye-250-milyon-tl-yatirim

P&G, bebek bakım ve kadın bakım ürünlerini Türk tüketicilerine daha iyi bir şekilde sunabilmek için, Gebze fabrikasına 250 Milyon TL yatırımda bulundu. Bu yeni yatırım çerçevesinde P&G, Prima ve Orkid markalarının yaklaşık %90’ını Türkiye’de üretmeye başlayacak. P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu “Gebze fabrikamız için gerçekleştirdiğimiz bu yatırımla son 30 yılda Türkiye’ye yaptığımız toplam yatırım miktarını 2 Milyar TL düzeyine ulaştırmamız, Türk tüketicileri için değer yaratma isteğimizin bir yansıması. Değer yaratan inovasyonlarımızla ve Türk ekonomisine katkıda bulunan ürün, hizmet ve toplumsal sorumluluk çalışmalarımızla fark yaratmaya ve dünya standartlarında teknolojileri Türkiye’ye getirmeye devam edeceğiz. P&G Türkiye olarak, üretimimizin %20'sini Kafkasya, Orta Asya, Ortadoğu ve Balkanlardaki 10'dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Gebze fabrikasında üretilen Prima ve Orkid markalarımızla son dokuz yıldır kağıt kategorisinde ihracat şampiyonları arasında anılmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

 

P&G Dünya CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı David Taylor,“Türk tüketicilerine hizmet vermeye ve Türkiye’nin gelişiminde aktif rol oynamaya kararlıyız. Markalarımızın, tüketicilerimizin hayatında anlamlı bir yer tutması bize heyecan veriyor. Dünyada ve Türkiye’de değer yaratan inovasyonlarla, tüketici hayatını geliştirmeyi amaçlıyoruz.  Gebze fabrikasındaki son yatırımlarımız bu bölgede daha fazla tüketiciye hizmet vermemizi sağlayacak.” dedi.

 

P&G, 1987 yılında Türkiye’deki faaliyetlerine başladı ve son 30 yıldır dünyada lider markalarıyla Türk tüketicileri ile buluşuyor. P&G, ürünlerini hizmet verdiği ve vermek istediği tüketicilere yakın yerlerde üreterek pazarın dinamiklerini daha iyi anlıyor ve yerel ihtiyaçları daha iyi karşılıyor.P&G’ninTürkiye'de Alo, Ariel, Aussie, Braun, Fairy, Febreze, Gillette, Head&Shoulders, İpana, Olay, Oral-B, Orkid, Pantene, Prima, Rejoice, Tampax, Venus ve Vicks olmak üzere 18 lider markası bulunuyor. 

 

Türkiye’deki faaliyetlerinde birçok ilke imza attıklarına dikkat çeken, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu “Mikro yastık teknolojisine sahip Orkid Platinum ürününü dünyada ilk kez Türkiye’de pazara sunduk ve bu yeni teknolojiyi Gebze fabrikamızda üretmek üzere yerelleştirme sürecini başlattık. Yeni emici kanal teknolojisine sahip Prima Aktif Bebek ürünümüzün seri üretimine Avrupa’da ilk kez P&G Gebze fabrikasında başladık.” dedi. Prima Premium Care ürününün de nisan ayından itibaren Türkiye’de yerel üretimine başlanacak.

  “Çalışanlarımız en büyük değerimiz, 2 bin 500 kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlıyoruz”


Türkiye’de yarattıkları iş ekosistemiyle2 bin 500 kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağladıklarını kaydeden Turnaoğlu, şu açıklamada bulundu: “Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sorumlu bir yatırımcı olmayı önemsiyoruz. Kadın istihdamını da sorumlu ve etik yatırımcı bakış açımızın bir yansıması olarak görüyor, kadınların organizasyonun her kademesinde ve liderlik seviyelerinde başarı ile temsil edilmesini önemsiyoruz. Bugün P&G Türkiye’de kadın çalışan oranımız  %50’den fazla.”

 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri