Pendorya AVM kan bağışına destek veriyor

14 Mayıs 2013 Salı

Pendorya AVM, Türk Kızılayı’nın 17 Mayıs Cuma günü düzenleyeceği kan bağışına destek verecek

pendorya-avm-kan-bagisina-destek-veriyor

Kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka alternatifi olmayan bir tedavi aracı olan kan için İstanbul’da yılda 500 bin kana ihtiyaç var. Dünyanın her yerinde gerek acil durumlarda gerekse tedavi amaçlı, kan bağışına ihtiyaç duyuluyor. Kan ihtiyacı evrensel bir olay ve bu ihtiyaç her geçen gün artıyor. Ülkemiz, kan bağışı konusunda gelişmiş ülkeler ile kıyaslandığında oldukça geri sıralarda yer alıyor. Gelişmiş ülkelerde gönüllü kan bağışlarının nüfusa oranı yüzde 5’e ulaşabilirken ülkemizde bu oran halen yüzde 1 civarında. En önemli problem gönüllü kan bağışçısı sayısındaki yetersizlik.

Pendorya AVM, Türk Kızılayı’nın düzenlediği kan bağışına destek veriyor ve 17 Mayıs Cuma günü tüm duyarlı bireyleri alışveriş merkezindeki kan bağışı standına davet ediyor.

Her kan bağışında mutlaka AIDS, Hepatit-B (B Tipi Sarılık), Hepatit-C (C Tipi Sarılık), Sifiliz (Frengi), Kan Grubu testleri uygulanıyor. Çalışılan testler sonucu temiz çıkan kanlar ayrıştırma işlemine tabi tutularak 1 ünite kandan 3 ayrı ürün (eritrosit, trombosit ve plazma)oluşturuluyor ve 3 ayrı hastanın hayatı kurtarılıyor. Toplam kan bağış işlemleri testlerle birlikte ortalama 30 dakika sürüyor.

Pendorya Alışveriş Merkezi, yıl boyunca birbirinden farklı sosyal sorumluluk projelerine devam edecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri