Orion AVM Genel Müdürü Meral Bostan

01 Mart 2013 Cuma

Çorlu’nun en önemli sosyal aktivite alanlarından birisi olan Orion AVM, yaşadığı talihsiz kaza sonrası renovasyon sürecini tamamladı. Kapılarını ziyaretçilerine tekrar açan Orion, muhteşem dekoru, teknoloji harikası sinema salonları ve dünyaca ünlü mağazalarıyla ziyaretçilerine doyumsuz anlar sunuyor. Orion AVM Genel Müdürü Meral Bostan, başarının anahtarını, “Yönetim olarak sürekli güncel ve iyi bir plan dâhilinde olmalısınız” diyerek açıklıyor

orion-avm-genel-muduru-meral-bostan

Murat KÜÇÜK

Orion AVM’yi ve yaşadığınız renovasyon sürecini anlatır mısınız?
Açıldığımız günden bu yana Trakya ve çevre halkına aralıksız olarak hizmet veriyoruz. 13 yıldır Trakya halkının vazgeçilmez adresi olduk. Eylül 2012 itibariyle Orion AVM’ de renovasyon çalışmalarına başladık. AVM ile birlikte mağazalarımızın büyük bir bölümü de, kendi tadilat ve yenileme çalışmalarını yapma imkânı buldular. Yapılan renovasyon çalışmalarıyla 23 Ekim’de yenilenen yüzümüzle, tekrar hizmete açıldık. Çalışmalarımızın sonucunda Orion’u daha ferah ve daha modern bir yapıya dönüştürdük.

Rekabetin son noktada yaşandığı bir pazarda, bir AVM’yi sürekli başarılı kılacak yöntemler nelerdir?
Günümüzde sayıları artan alışveriş merkezleri ve buna bağlı olarak gelişen ve değişen hizmet standartları bulunuyor. AVM’lerin bakımlı ve temiz olması iyi yönetim anlamına gelmiyor. Yönetim olarak sürekli güncel ve iyi bir plan dâhilinde olmalısınız. Ziyaretçilerin taleplerine karşılık vermek, AVM içinde yer alan bütün mağazalarla, güvenlik ve temizlik personeliyle, bölgede bulunan yerel markalarla, bulunduğunuz çevreyle, belediye, kurum ve kuruluşlarla da bir bütünlük içinde olmanız gerekiyor.

Kurum içi eğitimini nasıl yürütüyorsunuz?
AVM içinde, temizlik personelinizin, güvenlik personelinizin ve mağaza çalışanlarının eğitimli, disiplinli ve kaliteli personel olması gerekiyor. Bizde belirli zaman aralıklarında vermiş olduğumuz eğitimlerle bu çizgiyi koruyup daha da yukarı seviyelere taşımayı hedefliyoruz. Bu başlıkların hepsini bir bütünlük içinde planlayıp yürütünce başarı da paralelinde geliyor.

9 salon, 850 koltuk ve gerçek sinema keyfi

Cinemarine sinemaları ile Trakya’da öne çıkıyorsunuz. Sinemanızın teknik özelliklerinden bahseder misiniz?
Renovasyon çalışmalarıyla birlikte Trakya’nın en büyük, en lüks ve en modern sineması Cinemarine Sinemaları’nı hizmete açtık. Yeni sinemamız Cinemarine’de toplam 9 salon ve 850 koltuk bulunuyor. Trakya’da ilk defa aynı anda 3 salonda 3D gösterim imkanı sunan Cinemarine, dolby digital surround ses sistemi,  dijital projeksiyon, geniş deri koltuklar ve uluslararası standartta ses izolasyonu ile Orion AVM’de sinemaseverleri karşılıyor. Orion Cinemarine’in bir diğer özelliği ise salonların ilk sırasında engelliler için özel koltuklar tasarlanmış olması. Bu alanda yer alan koltukları kaldırabilme imkânı var. Bu sayede engelli ziyaretçilerimize kendi sandalyeleriyle film izleme imkânı sunuyoruz.

Kampanya ve etkinliklerinizden bahseder misiniz?
Günümüzde etkinlikler ve kampanyalar alışveriş merkezleri için vazgeçilmez bir konu durumunda. Bizler de bu durumun farkındayız ve planlamalarımızda önemli bir yer ayırıyoruz. Özellikle yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi önem taşıyan günlerde hem ticareti arttırmak hem de günün anlamını daha etkili kılabilmek adına kampanya çalışmaları ve destekleyici faaliyetler yapıyoruz. Ayrıca hafta sonları ve yine özel günlerde olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerle de her yaş grubuna hitap ederek ziyaretçilerimizin eğlenceli zaman geçirmesini sağlıyoruz.

100 çocuğun 100 dileği gerçek oldu

Ziyaretçilerinizden nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?
Yaptığımız kampanyalardan ve etkinliklerden aldığımız geri dönüşler ziyaretçilerimizin memnuniyetini ortaya koyuyor. Böylece alışverişi keyfe dönüştürerek, ziyaretçilerimizin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamayı da misyon ediniyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklerle de bölge halkına yeni bakış açıları kazandırarak, kültürel hayatlarına da renk katıyoruz.

Sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor musunuz? En son düzenlediğiniz organizasyon hakkında bilgi alabilir miyiz?
Sosyal sorumluluk kampanyasıyla, ihtiyaç sahibi çocukların hayallerini gerçekleştiriyoruz. Yılbaşına özel düzenlediğimiz “100 Çocuk 100 Dilek” sosyal sorumluluk kampanyamızla, 100 çocuğun hayallerini gerçekleştirdik. Yeni yıla saatler kala 100 ihtiyaç sahibi çocuğa, yılbaşında almayı hayal ettiği hediyeyi verdik ve onlarla mutluluğu paylaştık. Bisikletten oyuncak bebeğe, elbiseden kabana, taraftar formalarından kumandalı helikoptere, yılbaşı çamından çalışma masasına kadar hayal ettikleri ne varsa, her birine yılbaşı hediyesi olarak kendi hayalini götürdük.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri