Mapic Türk yatırımcıların yüzünü güldürdü

Türkiye temsilciliğini 2006 yılından bu yana Alkaş’ın üstlendiği dünyanın en büyük gayrimenkul ve perakende fuarı olan Mapic, sağladığı imkanlarla Türk yatırımcı ve iş adamlarının yüzünü güldürdü

Eklenme Tarihi : 22 Kasım 2013 Cuma
mapic-turk-yatirimcilarin-yuzunu-guldurdu

Mapic yatırımcı ve iş adamlarının yüzünü güldürdü

Türkiye temsilciliğini 2006 yılından bu yana Alkaş’ın üstlendiği dünyanın en büyük gayrimenkul ve perakende fuarı olan Mapic, sağladığı imkanlarla Türk yatırımcı ve iş adamlarının yüzünü güldürdü

Bu yıl 19’uncusu gerçekleşen dünyanın en büyük gayrimenkul ve perakende fuarı Mapic, geçtiğimiz günlerde Fransa’nın Cannes şehrinde yapıldı. Katılımın ve ilginin her yıl arttığı Mapic fuarına bu yıl 70 ülkeden 8 bin 300 ziyaretçi katılırken, katılan 2 bin 400 perakendecinin 400’ü ilk kez katılım gösterdi.

Alkaş’ın 2006 yılından bu yana Türkiye temsilciliğini yürüttüğü Mapic’e, bu yıl katılan ülkeler arasındaysa Türkiye katılımcı sayısıyla ilk ona girdi. Türkiye’den Mapic’e 101 firma 300 temsilcisiyle katılırken, Emaar Türkiye, Saf GYO, Dumankaya İnşaat, Rönesans, Öncüoğlu + ACP Mimarlık ve Simit Sarayı da standla katılım gösterdi. Aynı zamanda, Mapic Ödülleri’nde Enis Öncüoğlu bu sene de jüri olarak yer aldı.

Türkiye’nin ve sektörün tanıtımında da önemli rol oynayan Mapic Fuarı’nda Alkaş’ın katkılarıyla gerçekleşen Türkiye programında bir akşam yemeği ve üç oturum gerçekleştirildi. Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği önderliğinde uluslararası yatırımcılarla Türk yatırımcı ve perakendecilerin buluştuğu özel akşam yemeğinde, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Kamu Özel Sektör İşbirliği Daire Başkanı Sn Arda Ermut bir konuşma yaparken Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’da gönderdiği bir videoyla yemeğe katılanlarla buluştu.

Türk markaları kendine güveniyor
Alkaş’ın katkılarıyla Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği ve Birleşmiş Markalar Derneği’nin önderliğinde gerçekleştirilen oturumlara Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Kamu Özel Sektör İşbirliği Daire Başkanı’nın yanı sıra Aerium Turkey, Fiba Group, Hamleys, Kidzania, LC Waikiki, Linens, Mavi Jeans , Rönesans Yatırım Gayrimenkul, Simit Sarayı, Turkmall ve Yves Rocher gibi sektörlerinin ileri gelen markalarından  temsilciler konuşmacı olarak katıldı.

Oturumlarda özellikle dört başlık öne çıktı. İlki, uluslar arası perakendecilerin gözüyle Türkiye’nin yatırım yapmada ne denli uygun bir ülke olduğu olduğu idi. Diğer iki başlıksa, Avrupa’da yaşanan ekonomik sıkıntıların Türk markalarını etkilememesi ve markalarımızın uluslar arası pazarda kendilerine güven duymaları, bu bağlamda da genişleme stratejilerini oluştururken cesur ve girişken olmalarıydı. Oturumlarda öne çıkan en son başlıksa Türkiye’ye yatırım yapmış olan uluslar arası markaların yatırımlarının geri dönüşünden duydukları memnuniyetti.

Fuara katılan Türk markaları açısından yeni pazar ve işbirliği fırsatları sunan bu iki günün sonunda katılımcıların ortak görüşü, bilinirliğin artmış olduğu, yabancı yatırımcının Türkiye’deki fırsatları gördüğü ve böylece markalara ilginin arttığı, oldu. Ayrıca, katılımcılar fuarda Türkiye’ye gösterilen ilginin “2023’te yurt dışında 20 bin mağaza” hedefinin de gerçekleştirilebilir olduğunu gösterdiğini belirtti. Son olarak, Uluslar Arası Alışveriş Merkezleri Konseyi’yle (ICSC) Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendecileri Federasyonu arasında imzalanan anlaşma, büyük organizasyonların özellikle bölgede güçlü ekonomisiyle başat güç konumunda olmaya oynayan Türkiye’de gerçekleşebileceğinin sinyalini verdi.
 

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive