Okullar tatile, çocuklar Orion’a

23 Ocak 2013 Çarşamba

Orion’da çocukları hem eğlenceli hem yaratıcı etkinlikler bekliyor. 28 Ocak Pazartesi günü başlayacak etkinlik programı kapsamında meyve sabunu yapımından origamiye, taş boyamadan maske yapımına birbirinden keyifli yaratıcılık atölyeleri çocuklar için düzenleniyor

okullar-tatile-cocuklar-oriona

Yarıyıl tatilinde çocukların hem eğlenceli hem de yaratıcılığı geliştirici etkinliklerle vakit geçirebilmesi için Orion, dopdolu bir etkinlik programı hazırladı. Yaratıcı el becerisi atölyelerinden oluşan etkinlik programı 28 Ocak Pazartesi günü başlayacak. Orion alt kattaki etkinlik alanında gerçekleştirilecek atölyelere isteyen her çocuk, ücretsiz olarak katılabilecek.

Pazartesi günü başlayacak olan tatil etkinlikleri kapsamında ilk olarak “Meyve Sabunu” atölyesi yapılacak. Yeşil ve sarı sabunlardan meyveler yapmayı öğrenecek olan çocuklar, ayrıca dilerlerse farklı kalıpları kullanarak beyaz sabunlardan çeşitli sabun figürleri de yapıp boyayabilecek. Atölye saat 13.00’te başlayacak ve 18.00’e kadar sürecek.

Salı günü ise çocuklara çevre bilinci aşılayacak bir el becerisi atölyesi düzenlenecek. Evde kullandığımız ürünlerden arta kalan atık malzemeleri yaratıcı bir şekilde değerlendirmeyi, birer dekoratif eşyaya dönüştürmeyi öğrenecek çocuklar. Tüm malzemelerin Orion tarafından hazır bulunduracağı etkinlikte, katılımcı çocukların herhangi bir şey getirmesi gerekmiyor. Eski CD’lerden duvar süsü, pet şişelerden kalemlik, farklı materyallerden önlük, denizaltı, çanta süsü yapacak çocuklar, burada öğrendiklerini daha sonra da evlerinde uygulayarak geri dönüşüme katkı sağlayabilecekler.

30 Ocak Çarşamba günü ise Orion’da “Maske Atölyesi” yapılacak. Çocukların sevdiği Örümcek Adam, Batman gibi karakterlerin maskeleriyle, ünlü Venedik maskelerine benzer tüylü ve pullu maskeler yapmayı öğrenecek çocuklar. 31 Ocak Perşembe günü “Taş Boyama Atölyesi” yine saat 13.00’te başlayacak. Farklı büyüklüklerde taşları boyayarak, aksesuarlar yapıştırarak ilginç ve yaratıcı taş objeler yapılacak. Uygun büyüklüklerdeki taşların nasıl buzdolabı süsü haline getirileceği de yine bu atölyede öğretilecek.

Tatil etkinliklerinin son günü olan 1 Şubat Cuma günü ise çocuklar, Uzak Doğu kağıt katlama sanatı olan Origami’yi öğrenecekler. Rengarenk el işi kağıtlarını katlayarak kuşlar, kurbağalar ve daha çeşit çeşit nesneler yapacak olan çocuklar, her atölye sonunda olduğu gibi yaptıkları ürünleri alarak etkinlikten ayrılabilecekler.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan yarıyıl tatili etkinlikleri gibi bu sene de yüzlerce çocuk Orion’un tatil etkinliklerinde buluşacak. Çorlu Kültür ve Sanat Derneği’nin eğitmenleri tarafından verilecek atölye derslerinde çocuklar yepyeni el becerileri kazanarak kendi oyuncaklarını, evleri için süsler yapmayı öğrenecekler.

28 Ocak – 1 Şubat süresince yapılacak olan atölyeler her gün saat 13.00’te başlayacak ve 18.00’de sona erecek. Tüm çocukların ücretsiz olarak katılabileceği atölyelerde, kullanılacak malzemeler Orion tarafından sağlanacak ve çocukların hiçbir şey getirmesi gerekmeyecek. Her çocuk da atölyelerde yaptıklarını hatıra olarak alıp evine götürebilecek.

Atölye programı
28 Ocak – Meyve sabunu ve süs sabunları atölyesi
29 Ocak – Atık malzemelerden süs yapımı atölyesi
30 Ocak – Maske atölyesi
31 Ocak – Taş boyama atölyesi
1 Şubat  - Origami Atölyesi


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri