Metro Market Edremit zeytinyağına Avrupa yolunu açıyor

20 Şubat 2017 Pazartesi

Metro Toptancı Market, bu yıl ikincisi düzenlenen Edremit Zeytin Hasat Sonu Şenliği’ne katılarak bir kez daha bölgedeki zeytinyağı üreticilerinin yanında yer aldı. Metro, bölgede üretilen zeytinyağlarını Avrupa’ya açmayı ve uluslararası coğrafi işaret sertifikası kazandırmayı amaçlıyor

metro-market-edremit-zeytinyagina-avrupa-yolunu-aciyor

Türkiye’ye özgü yerel değerleri ve coğrafi işaretli ürünleri dünyada hak ettiği yere ulaştırmak konusunda sayısız çalışmaya imza atan Metro Toptancı Market, şimdi de Edremit Körfez bölgesinde üretilen zeytinyağlarını Avrupa’ya açmayı ve uluslararası coğrafi işaret sertifikası kazandırmayı amaçlıyor.

 

Bu kapsamda bu yıl ikincisi düzenlenenEdremit Zeytin Hasat Sonu Şenliği’ne katılarak bölgedeki zeytinyağı üreticilerine verdiği desteği bir kez daha gösteren Metro, paydaşlara önemli yönlendirmelerde bulundu ve üreticilerden gelen soruları cevapladı. 18 Şubat Cumartesi günü düzenlenen “Coğrafi İşaretin Önemi ve Başarılı Coğrafi İşaretler Öyküleri” başlıklı panele katılan Metro Toptancı Market Kategori Müdürü Mesut Doğukan, şirketin coğrafi işaret stratejisi konusunda katılımcılara bilgi verdi.

 

Coğrafi İşaretli Ürünler ülke ekonomisine katma değer yaratıyor

Metro Toptancı Market, dört yıldan bu yana sürdürdüğü Coğrafi İşaretli Ürünler Projesi ile özgün doğa koşullarında yetiştirilen coğrafi işaretli ürünlerin korunmasını, ulusal ve global çapta tanıtılmasını, yerel üretici ve dolayısıyla da ülke ekonomisi için katma değer yaratılmasını amaçlıyor. Metro, bugün Finike portakalından Taşköprü sarımsağına, Aydın incirinden Denizli Kale biberine, Giresun tombul fındığından Gümüşhane kömesine kadar kaybolma tehlikesi yaşayan 60’ı aşkın ürüne sahip çıkıyor. Metro Toptancı Market bir yandan bu ürünlerin yok olmamaları, oldukları gibi korunmaları ve kayıt altına alınmaları için destek verirken, diğer yandan mağaza raflarında yer verdiği bu ürünleri müşterileriyle buluşturuyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri