Kipa’nın Migros’a devri artık resmiyet kazanıyor

Migros Ticaret AŞ, Tesco Overseas Investments Limited'in Türkiye’de 21 ilde bulunan 26 AVM ve 168 mağazasını bünyesine katmak için başvuruyu yaptı

Eklenme Tarihi : 23 Haziran 2016 Perşembe
kipanin-migrosa-devri-artik-resmiyet-kazaniyor

Migros Ticaret AŞ Kipa hisse alımı için Rekabet Kurumu’na başvurdu. Açıklamada: “Gerekli yasal iznin alınması için, bugün itibarıyla Rekabet Kurumu`na başvuru yapılmıştır.” denildi. Geçtiğimiz haftalarda Tesco Kipa'nın yüzde 95.50 hissesini aldığını duyuran Migros, bugün Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada Rekabet Kurumu'na başvuruda bulunduğunu duyurdu.


Migros’un KAP’a yaptığı açıklama şöyle:
“Şirketimizin 10 Haziran 2016 tarihinde yapılan özel durum açıklamasında, Migros Ticaret A.Ş. ile Tesco Overseas Investments Limited ("Satıcı") arasında, Tesco Kipa Kitle Pazarlama Ticaret Lojistik ve Gıda Sanayi A.Ş.'nin Satıcı'ya ait yaklaşık %95,50 oranındaki paylarının satın alınması amacıyla 10.06.2016 tarihinde pay alım satım sözleşmesi imzalandığı duyurulmuştu. Bu kapsamda gerekli yasal iznin alınması için, bugün itibarıyla Rekabet Kurumu'na başvuru yapılmıştır.”


Migros tarafından daha önce yapılan açıklamaya göre, anlaşma uyarınca Tesco Overseas Investments Limited'in Türkiye’de 21 ilde bulunan 26 AVM ve 168 mağazasının Migros Ticaret A.Ş. bünyesine katılması konusunda mutabakata varılmıştı. Anlaşma çerçevesinde Tesco Overseas Investments Limited'in, Tesco Kipa Kitle Pazarlama Ticaret ve Lojistik ve Gıda Sanayi A.Ş.’deki yüzde 95,5 hissesi 302 milyon TL değerle Migros Ticaret A.Ş. tarafından satın alınacağı basına yansımıştı. Anlaşma, Rekabet Kurulu kararıyla resmiyet kazanacak ve sonrasında hisse devri gerçekleşecek.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive