Kipa, çevreye duyarlı ürün ağını genişletiyor

Çevre dostu yaşam anlayışı ile önemli adımlar atan Kipa, bu çalışmalarına bir ilk daha ekleyerek sürdürülebilirlik konusunda uluslararası sertifikaya sahip öz markalı ürününü rafa çıkardı

Eklenme Tarihi : 20 Kasım 2012 Salı
kipa-cevreye-duyarli-urun-agini-genisletiyor

2020’ya kadar, karbon emisyonunu yüzde 50 düşürme hedefinin yüzde 33’ünü gerçekleştiren Kipa, bu yöndeki çalışmalarına, FSC (Forest Stewardship Council) sertifikalı öz markalı  ürünlerini satışa sunarak devam ediyor.

Sürdürülebilir orman yönetimini esas alan bir program olan ve dünya genelinde öneme sahip FSC sertifikalı kağıt mendiller Türkiye’de ilk kez Kipa raflarında yerini aldı. Tüm dünyada doğal ormanların korunması yönünde çalışmalarını devam ettiren FSC’nin standartları kapsamında, üretimden satışa kadar bütün süreçlerin değerlendirilmesiyle verilen sertifika, ormanların korunmasına yapılan katkının yanı sıra yerel üreticilerin ve çalışanların haklarının korunmasını da simgeliyor.

FSC sertifikası sayesinde ormanların gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde devredilmesinde küçük de olsa bir payları olduğunu söyleyen Tesco Kipa Kurumsal İlişkiler Direktörü Ellen Gladders “Tesco Kipa olarak önceliğimiz her zaman sorumlu bir şirket olarak büyümek oldu. Bu alandaki çalışmalarımızda son adımımız da FSC sertifikalı Kipa mendiller. Gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için müşterilerimizle birlikte fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive