Carrefour'da tüm seçenekler masada

Carrefour ile bir süredir yaşanan duruma ilişkin konuşan Sabancı Holding Üst Yöneticisi Zafer Kurtul, bütün seçeneklerin masada olduğunu, bu yılsonundan önce bir çözüm bulunmasını beklediğini bildirdi

Eklenme Tarihi : 02 Kasım 2012 Cuma
carrefourda-tum-secenekler-masada

Zafer Kurtul, ”Bu yılsonuna kadar bir çözüm bulabileceğimizi umuyorum. Biz azınlık hisseye sahibiz. Süreci devam ettiriyoruz. Doğru bir yapılanma oluşturmaya çalışıyoruz. Burada masada birçok seçenek var” dedi. Bu seçeneklerin içerisinde üçüncü bir tarafın katılımının söz konusu olup olmadığına ilişkin soruya ise Kurtul, "Olabilir" dedi.

Temmuz ayında CarrefourSA’da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 2004 yılından bu yana yürüten Haluk Dinçer, Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Bilen, Mehmet Tevfik Nane ve Zeynel Korhan Bilek, çoğunluk hisseye sahip Carrefour’dan gerekli desteği göremedikleri iddiası ile görevlerinden istifa etmişti.

İstifaların ardından Paris-Boulogne’deki Carrefour Genel Merkezi’nden AA’nın sorularını yanıtlayan Carrefour yönetimi, Türkiye’deki ortaklık yapısında dair bağlılık mesajı vermişti. Carrefour yönetimi, "Türkiye'deki ortaklığında yüzde 58.2 paya sahip olan Carrefour, ortağı ile çalışmaya devam etmektedir ve ortaklığına son derece bağlıdır" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Milliyet

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive