Kiler Körfez’e yayılıyor

Kiler, Katar’dan başlayarak önümüzdeki yıllarda Körfez ülkelerine yayılmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda Kiler, Katarlı yatırımcı devlet kuruluşu Al Rayyan ile Doha'da Kiler mağazalarının açılması ve işletilmesiyle ilgili mutabakat anlaşması imzaladı

Eklenme Tarihi : 02 Temmuz 2014 Çarşamba
kiler-korfeze-yayiliyor

Kiler Holding'in Grup CFO'su Kaan Aytoğu, yüksek gelir düzeyli Körfez ülkelerine açılma hedefi doğrultusunda, Katarlı yatırımcı devlet kuruluşu Al Rayyan ile Doha'da Kiler mağazalarının açılması ve işletilmesiyle ilgili mutabakat anlaşması imzaladıklarını söyledi. Aytoğu, bu anlaşmadan bağımsız olarak, beş yıllık projeksiyon kapsamında da Körfez ülkeleri demiryolu hattı boyunca Kuveyt, Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman'da da mağazalar açmayı planladıklarını kaydetti.

Nihai anlaşmanın Eylül’e kadar tamamlanmasının planlandığını dile getiren Aytoğu, "Doha'da kaç mağaza açacağımız danışman firmanın detaylı çalışması sonrası netleşecek. Ancak en az beş mağaza hedefliyoruz" dedi. Aytoğu, beş yılda Abu Dhabi ve Dubai, Kuveyt'te Kuveyt City, Suudi Arabistan'da Dammam, Bahreyn'de Manama, Umman'da ise Sohar ve Muskat'ta mağaza açacaklarını söyledi.

Sabah gazetesinde yer alan 02.07.2014 tarihli haberden alıntıdır.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive