Ünlü iş adamı Kıbrıs için yüzdü

20 Temmuz 2014 Pazar

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, kurtuluşunun 40’ıncı yılında iş dünyasının dikkatini KKTC’ye çekmek amacıyla, Mersin Anamur’dan Kıbrıs Girne’ye kadar yüzdü

unlu-is-adami-kibris-icin-yuzdu

18 Temmuz Cuma günü saat 19.00’da Anamur’dan yüzmeye başlayan Vakkas Altınbaş, 20 Temmuz Pazar günü saat 16.30’da Girne’ye vardı. Altınbaş’ı Girne’de ailesi ile birlikte coşku dolu, kabalık bir halk kitlesi karşıladı. Anamur’dan Girne’ye uzanan yaklaşık 90 kilometrelik mesafeyi 40 saatte, hiç uyumadan yüzen Vakkas Altınbaş, işadamlarına şöyle seslendi:

“Mersin Anamur’dan Kıbrıs Girne’ye yüzerek 40 saatte geldim. İşte Kıbrıs Türkiye’ye bu kadar yakın. Yatırım için uzaklara gitmeye gerek yok. Kıbrıs; turizm, eğitim, sağlık turizmi ve bunlar gibi birçok alanda yatırım için çok elverişli. Gelin sizler de burada yatırımlarınızı yapın, istihdam yaratın ve dünyanın ambargo uyguladığı Yavru Vatan’a sahip çıkın.”

Yüzmeyi yeni öğrendi

Hiç yüzme bilmeyen biri olarak 1 buçuk yıl önce ders almaya başladığını da aktaran Vakkas Altınbaş, “Türkiye’den Kıbrıs’a yüzerek aynı zamanda, yaşı ne olursa olsun bir insanın azmettiği zaman hedefine ulaşmakta hiçbir şeyin engel olamayacağını da göstermiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum.” dedi. Mersin Anamur’dan Kuzey Kıbrıs Girne’ye özel olarak yaptırılan bir kafes içinde ve dünya rekortmeni olan antrenörü Mert Karabetça eşliğinde hiç uyumadan yüzen Vakkas Altınbaş’ın, sağlık sponsorluğunu ise Kolan Grup üstlendi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor