Flormar’a yeni isim

23 Temmuz 2012 Pazartesi

Türkiye’nin önemli kozmetik markalarından Flormar’ın Ar-Ge ve Fabrika Direktörlüğü’ne sektörün deneyimli isimlerinden Alpago Üresin getirildi

flormara-yeni-isim

Yıllardır kozmetik sektörü içerisinde yer alan Üresin, Flormar’da trendlere ve tüketici beklentilerine göre yeni ürün ve proje gelişim süreçlerine yön verecek; fabrikayı, ürün ve hammadde tedariğinden sorumlu olan satın alma departmanını, kalite kontrol ve kalite güvence bölümlerini yönetecek.

1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden mezun olan ve aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlayan Üresin, eğitimine Brüksel Vrijie Universitesi’nde kozmetik ürünleri güvenlik değerlendirmesi sertifikası (*) alarak devam etti. 10 yıllık Flormar tecrübesi öncesinde Ataç Kozmetik’te 4 yıl üretim müdürü olarak çalıştı. Üresin; iyi derecede İngilizce, Almanca ve İtalyanca biliyor.
 
(*) Bu sertifika ürünlerin güvenlik değerlendirmesi konusunda verilen ve 1223/2009 EU Cosmetics Regulation kapsamında Safety Assessment yapabilirlik yetkisi veriyor. Vrije Üniversite dünya üzerinde bu konuda en yetkin üniversitelerin başında geliyor.