Sırbistan'ın lideri bir Türk markası

Gömlek markası Tudors, dünyanın önde gelen perakende dergilerinden Retail&Leisure International tarafından Güneydoğu Avrupa’nın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak gösterildi

Eklenme Tarihi : 22 Mart 2016 Salı
sirbistanin-lideri-bir-turk-markasi

Tudors dünyanın önde gelen perakende dergilerinden Retail&Leisure International tarafından Güneydoğu Avrupa’nın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak gösterildi.

Markanın kurucusu Ayaydın Tekstil Grubu ilk Tudors mağazasını da Bakırköy’de açtı. 4 yıl içinde Tudors’un İstanbul’da 44 mağazası, Türkiye genelinde de 156 mağazası oldu. Yurt dışında da önemli bir atılım gösteren ve 33 mağazası olan Tudors, Sırbistan’da pazar lideri. Tüm üretimini Türkiye’de yapan Tudors’un mağazalarında 700 kişi çalışıyor. Ayaydın, Tudors mağazalarının yüzde 25’inin AVM’lerde, diğerlerinin de caddelerde olduğunu anlatıyor.

Sırbistan’a 12’nci mağaza
Tudors Sırbistan, Karadağ, Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan, Slovenya, Macaristan, Slovakya ve Çek Cumhuriyeti’nde büyümeye devam ediyor. Tudors Sırbistan’daki 12’nci mağazasını Belgrad’da açtı. Ayaydın Tekstil CEO’su Yaşar Ayaydın, “Tudors markamız ile bu yıl hızlı bir büyüme gerçekleştirmek istiyoruz. 2016’da yurt içinde 40, yurt dışında 13 farklı ülkede daha mağaza açmayı planlıyoruz. 2023 hedefimiz ise yurtiçi ve yurtdışında toplam 500 mağazaya ulaşmak.” diye konuştu.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive