PVH, Tommy Hilfiger Çin ortak girişiminin yüzde 55’ini satın aldı

PVH, Tommy Hilfiger Çin Ortak Girişimi’nin yüzde 55’ini satın aldığını duyurdu. Sözleşme teamüllerine ve yasal düzenleyici onaylara tabi olacak anlaşmanın, 2016’nın 2’nci çeyreğinin başlarında tamamlanmış olması ve PVH’nin 2016 gelirlerinde artış yaratması bekleniyor

Eklenme Tarihi : 11 Şubat 2016 Perşembe
pvh-tommy-hilfiger-cin-ortak-girisiminin-yuzde-55ini-satin-aldi

Bu işlemin tamamlanmasının ardından Steve Shen, Tommy Hilfiger China şirketinin İcra Kurulu Başkanı olarak hizmet vermeye devam ederken, mevcut Tommy Hilfiger China yönetim kademesi de yerini koruyacak. Tommy Hilfiger China işletmesi, PVH Asya operasyonlarının bir parçası olacak ve PVH Asya Başkanı Frank Cancelloni'ye bağlı olarak çalışacak. Frank, Calvin Klein marka yönetimi konusunda Calvin Klein İcra Kurulu Başkanı Steve Shiffman'a bağlı olarak hizmet vermeye devam ederken, Tommy Hilfiger marka yönetimi konusunda da şimdi Tommy Hilfiger İcra Kurulu Başkanı Daniel Grieder ile çalışacak. PVH Asya Finans İcra Yetkilisi ve Operasyon İcra Yetkilisi Jeffrey Hui ise Tommy Hilfiger China finans ve muhasebe faaliyetlerinden sorumlu olacak.


Tommy Hilfiger China işletmesi, faaliyete geçtiği 2011 yılından beri Steve Shen ve ekibi tarafından başarılı bir biçimde yönetildi. Onun liderliğinde, ilk faaliyet yılı olan 2012’den bu yana Tommy Hilfiger’ın Çin’deki faaliyetleri yaklaşık 70 milyon dolardan 2015 tahminlerine göre 140 milyon dolara çıkarak ikiye katlanırken 65’i firmanın doğrudan sahibi olduğu 350 mağazaya ulaşıldı.

 

Çin işletmesinin kontrolünün alınması, Daniel Grieder'ın liderliğinde yürütülen Tommy Hilfiger'ın daha geniş kapsamlı büyüme stratejisi açısından da önemli bir gelişme oldu. Bu gelişme, iyi kurulmuş altyapının, bölgesel liderliğin ve hem Tommy Hilfiger, hem de Calvin Klein markaları arasındaki güçlü marka ivmesinden güç alarak Tommy Hilfiger işletmesinin en hızlı büyüyen pazarda doğrudan faaliyet göstermesine destek olacak. Çin konusunda daha tümleşik bir stratejiyi hayata geçirerek işletmenin bölge çapında sinerjileri ve en iyi uygulamaları tanımlamasını ve tüketicilere Tommy Hilfiger ürün hatları ve daha yüksek bir marka mevcudiyeti sunarak Tommy Hilfiger markası için mevcut büyüme fırsatlarının değerlendirmesini sağlayacak.


Markanın sağlam temellere dayalı güçlü bölgesel mevcudiyetiyle, Çin'de marka pazarlama faaliyetlerini artırmak ve güçlü pazar konumunun, fiyat ve değer avantajıyla büyümesi hedefleniyor.  Bir yandan bu heyecan verici pazarda markayı daha da pekiştirmek için geleneksel ve dijital pazarlama girişimleri genişlerken, diğer yandan yeni mağaza açılışlarıyla ve mevcut mağazalarla üretkenliği artırarak markanın genişlemesi önünü açacak daha fazla yatırım planlanıyor.


Bu satın alma faaliyeti, Çin gibi önemli bir pazarda doğrudan faaliyet göstererek, Tommy Hilfiger işletmesinin uzun vadeli büyümesini desteklemek için gerekli yatırımları yapma konusundaki kararlılığını ön plana çıkarıyor.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive