Hatemoğlu Çin’e iddialı giriyor

Çinli bir firmayla anlaşan Hatemoğlu, ülkedeki ilk mağazasını açtı. Hatemoğlu Başkanı Saykı, “4 mağaza açacak kadar mal gönderdik. 6 yılda 200 mağazaya ulaşacağız” diye konuştu

Eklenme Tarihi : 05 Haziran 2013 Çarşamba
hatemoglu-cine-iddiali-giriyor

Erkek giyim markası Hatemoğlu, Çin pazarına girdi. Pekin’e yakın Dalian şehrinde bir mağaza açan firma, ülkede hedefini yüksek tutuyor. Hatemoğlu Başkanı Hatem Saykı, Çin’de alışveriş merkezleri inşa eden bir firmayla ortaklık anlaşması yaptıklarını söyledi. Bu kapsamda Hatem Saykı adıyla bir mağaza açtıkları bilgisini veren Saykı, “Önümüzdeki 6 yıl içinde Çin’de 200 mağaza açacağız. Şimdilik 4 mağaza açacak kadar mal sevkiyatı yaptık. 4 yıl sonra yılda 16 milyon euroluk alım yapacaklar” diye konuştu.

Türkiye’de 34 ilde 58 mağaza ile faaliyet gösterdiklerini ifade eden Hatem Saykı, Çin’in yanı sıra Afrika ülkelerine de mağaza açmayı hedeflediklerini kaydetti. Kongo’da deneme mağazası açtıklarını belirten Saykı, 3 mağaza daha açmayı planladıklarını ifade etti.

Hatemoğlu dışında Hatem Saykı, html ve hteen markaları bulunduğunu kaydeden Saykı, 2013 sonrasında Hatem Saykı markasıyla mağazalaşmaya ağırlık vereceklerini belirtti. 2013’te 8 mağaza açmayı hedeflediklerini bildiren Hatem Saykı, “Her mağaza için 700-750 bin lira yatırım yapıyoruz. 2014’te cadde mağazalarına yönelerek 14-16mağaza açacağız” şeklinde konuştu.

Bin çalışan hedefi
Mağazalarında toplam 680 kişiye istihdam sağladıkları bilgisini veren Saykı, her mağaza için 13 kişiyi işe aldıklarını kaydetti. Saykı, “2014’te bin çalışana ulaşacağız. Firmamızın 100’üncü yılı olan 2024’te ise 650’si yurt dışında olmak üzere bin mağaza, 14 bin çalışan ve 2,5 milyar dolar ciroya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

“Kredi almak yerine fikrinize kafa patlatın”
Hatem Saykı, KOBİ’lere de önerilerde bulundu. Yatırım yapmak için kredi almayı doğru bulmadıklarını ifade eden Saykı, yatırımlarını destek almadan, kendi paralarıyla gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi. Saykı, “KOBİ’lere de krediyle yatırım yapmamalarını tavsiye ediyoruz. Fikirleri için kafa patlatsınlar. Fikirleri iyi değilse 1 milyon dolar da kredi alsalar iş yapamazlar” diye konuştu.

Kaynak: Zeynep Ceylan - Bugün Gazetesi

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive