C&A’dan bebek giyimi konusunda bir ilk

Avrupa’nın önde gelen hazır giyim şirketlerinden C&A, ürün yelpazesini, miniklerin geleceğini de düşünen ve Global Organik Tekstil Standardı (GOTS) etiketini taşıyan ilk bebek koleksiyonuyla genişletti

Eklenme Tarihi : 24 Mart 2015 Salı
cadan-bebek-giyimi-konusunda-bir-ilk

Hammaddede her zaman daha sürdürülebilir seçenekleri ortaya çıkarmaya odaklanan C&A, bu yaklaşım doğrultusunda yeni sezon bebek koleksiyonunu GOTS sertifikalı olarak satışa sundu.

Global Organik Tekstil Standardı (GOTS); organik iplik için işleme standardı, bütün bir tedarik zinciri çapında ekolojik, sosyal ve kalite kriterlerinin yanı sıra kimyasal katkı maddelerinin değerlendirmelerini ve kalıntı testlerini de içeren uluslararası alanda kabul edilmiş gereksinimleri tanımlıyor.

2004 yılından beri organik pamuk kullanan C&A’nın ‘Bio Cotton’ etiketli tekstil ürünlerinin yüzde 80'i Organik İçerik Standardı (OCS), yüzde 20'si ise GOTS sertifikası taşıyor. ‘Bio Cotton’,  bugün şirketin tüm pamuk satışının yüzde 38'ini oluşturuyor. Öte yandan C&A, 2014’te 130 milyon organik ürün satışı gerçekleştirdi.

Fiyat farkı yok
C&A, sürdürülebilir malzeme kullanımını önümüzdeki dönemde artırmayı, 2020 yılı itibarıyla tüm pamuklu ürün koleksiyonunu sürdürülebilir ürünlerden oluşturmayı planlıyor. Bu hedefi gerçekleştirebilmek amacıyla organik pamuk üretimini teşvik edecek sosyal ve çevresel programlara yatırım yapan C&A, ‘Bio Cotton’u herkese ulaştırmak hedefiyle bu ürünleri geleneksel ürünlerle aynı fiyata satıyor.

C&A Kurumsal İletişim Başkanı Thorsten Rolfes, “C&A olarak, sürdürülebilirlik standartları doğrultusunda çalışıyoruz. Müşterilerimiz ve çevre için ürünlerimizde yüksek güvenlik ve kimyasal performans sağlamaya büyük önem veriyoruz. Ürünlerimizi geliştirmeye devam edecek ve GOTS etiketini daha görünür hale getirmek için çalışacağız.” diye konuştu. 

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive