Alfemo 2015’e çok hızlı girdi

30 Ocak 2015 Cuma

Türkiye’de tasarım mobilyanın en önemli markalarından Alfemo, 2015 yılına hızlı bir giriş yaptı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da İSMOB 2015 Fuarı’nda yatırımcıların en çok ilgisini çeken markalardan biri olan Alfemo, fuarın ilk iki gününde yurt içinde ve yurt dışında yeni bayilik anlaşmaları imzalarken tasarım yarışmasında da 2 birincilik ödülünü markasına kazandırdı

alfemo-2015e-cok-hizli-girdi

Alfemo ödüllü tasarımlarına yenilerini ekleyerek ayrıcalığını bir kez daha gösterdi. İSMOB 2015’de düzenlenen ‘Tasarım Yarışması’nda Oturma Grubu ve Aksesuar kategorilerinde birincilik ödüllerini hak eden Alfemo, iki kategoride de yeni “Motto” tasarımı ile ödüle layık görüldü. Alfemo Pazarlama Müdürü Süleyman Zoral ödülü tüm ekip adına Bekir Boydak’dan teslim aldı.

2015 yılının favori ürünleri arasında olacak olan Motto’da oturma grubu tek bir tuşla dinlenme koltuğuna dönüşüyor. Aksesuar kategorisinde Motto Yaşam Ünitesi ile birincilik ödülünü alan Alfemo’nun bu özel tasarımında ise ünitenin içine entegre edilmiş olan projeksiyon ekipmanı dikkat çekiyor.
       
Orta doğu pazarı için yeni anlaşmalar yapıldı
İSMOB 2015’e çocuk ve genç mobilyasında “Kids&Teens”, yatakta “Yatak Merkezi”, şehirli, yenilikçi çizgisi ile zamansız tasarımlarında “Alfemo” markasını profesyoneller ve girişimcilerle buluşturan Alfemo, fuarda sergilediği yeni tasarımları ile dikkat çekti. Fuarın birinci günü itibariyle yurt içinden ve yurtdışından gelen girişimci adaylarının yoğun ilgisi ile karşılaşan Alfemo başta orta doğu pazarı olmak üzere yeni bayilik anlaşmalarına imza attı. İhracatta ve yurt içi pazarında hız kesmeden devam Alfemo’nun çocuk ve genç odası markası Kids&Teens’e gösterilen ilgide dikkat çekti.   

Alfemo şanslı bayilerini ödüllendirdi
Fuarın ilk akşamında bayilerine özel bir buluşma organize eden Alfemo, tüm bayileri ile bir araya gelerek keyifli bir gece geçirdi. Alfemo’nun 2015 yılı hedeflerinin, yeni ürün bilgilerinin aktarıldığı ve birlikte güçlüyüz mesajının verildiği gecede bayiler Mimar Selim Yuhay’ın performansı ile de eğlenceli saatler yaşadı.

Gecede düzenlenen ödül töreninde Alfemo, 2014 yılının alanında en başarılı bayilerine plaket verdi.  Ayrıca bu özel buluşma için düzenlenen çekiliş ile de Alfemo’nun şanslı bayileri 5 Wolksvagen Polo Otomobil, 5 Samsung LED TV, 5 Bosna Hersek tatili ve 5 I Phone 6 kazandı.

Fuarda açıklama yapan Alfemo Genel Müdürü Ramazan Davulcuğlu, “İSMOB’a bu yıl 3 markamızla birlikte katıldık. Fuarın birici gününden itibaren başlayan ve artarak devam eden yoğun ilgi doğru yolda olduğumuzu ve hedeflerimize düşündüğümüzden daha kısa sürede ulaşacağımızı gösterdi. Bugün,  Alfemo olarak dünya genelinde 60’ı aşkın ülkede konsept mağazalarımızla ülkemizi temsil ediyoruz. 2014 yılında İngiltere, Dubai, Almanya, Panama, Irak, İran gibi stratejik açıdan önemli ülkelerde açtığımız mağazalarımıza Aralık ayında Lübnan, Abu Dhabi ve S.Arabistan mağazalarımızı ekledik. Tüm alt yapımızı, ürün stratejimizi, mağaza konseptimizi, sistem entegrasyon donanımımızı yurt dışında mağazalaşarak bir dünya markası olma hedefine ve yurt içinde de dünya standartlarında mağazalaşmaya yönelik olarak kurguladık diyen Davulcuoğlu; sözlerine şöyle devam etti: Çocuk ve genç mobilya markamız Kids&Teens’in de bugün 10 ülkede 20 mağazası bulunuyor. Kids&Teens için çalışmalarımız büyük bir heyecanla devam ediyor. Yurtiçinde 2015 yılında 29 yeni Kids&Teens mağazası açmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Türkiye pazarında bayi bazında 2014 yılında yüzde 28’lik bir büyüme yakalayan Alfemo, 2015 yılı için birincil hedef bölgeler olarak İstanbul, Ankara, Konya ve Gaziantep’i belirledi. 2015 yılında yurtdışında 20 yeni mağaza açma hedefi bulunan Alfemo, 2014 yılında ihracatta da yüzde 20 büyüme sağladı.