70’lerin efsanesi yeniden tasarlandı

09 Ağustos 2016 Salı

İlk kez 1967 yılında üretilen, 70’ler boyunca pop ve rock yıldızlarının, graffiti sanatçılarının vazgeçilmez jeani olan 505™, doğumunun üzerinden neredeyse 50 yıl geçmesine rağmen ilk günkü popülerliğini koruyor

70lerin-efsanesi-yeniden-tasarlandi

Sahnelerin “resmi olmayan” jeani olarak da bilinen zamansız 505™, düz kesim ve esnemeyen modeline bağlı olarak her vücut tipiyle uyumlu bir görünüm veriyor. Ramones ve Debbie Harry gibi starların da vazgeçilmezi olan 505™, Levis® tasarım ekibi tarafından tekrar elden geçirildi ve daha modern bir görünüm kazandı. Kişiselleştirilmiş düz kesim modeliyle kusursuz bir tarza sahip oldu.


Levis®’tan Karyn Hillman konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “505 karşı kültürün önemli bir sembolüydü. Sanat ve müzikte yaratıcılığın zirveye çıktığı dönemde 505 de şöhretinin zirvesindeydi. Bu efsanevi jean’in daha modern ve daha ince modelini tanıtmaktan dolayı çok heyecanlıyız.”


Rolling Stones’un Sticky Fingers albüm kapağını da süsleyen efsanevi jean; ilk kez müzik, sinema ve insan haklarındaki gelişmelerin doruk noktasına çıktığı 60’lı yılların sonunda piyasaya sürülmüştü.
Yeni 505C’nin New York’taki tanıtım gecesinde efsanevi yıldız Debbie Harry üzerindeki vintage 505™C ile Bowery Balo Salonu’nda konser verdi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor