Decathlon Türkiye’nin yeni ülke müdürü Philippe Debray

Türkiye’de sporu yaygınlaştırmaya ve hızla büyümeye devam eden Decathlon’un Ülke Müdürlüğü görevine Eylül ayı itibariyle Philippe Debray getirildi

Eklenme Tarihi : 17 Ekim 2016 Pazartesi
decathlon-turkiyenin-yeni-ulke-muduru-philippe-debray

26 ülkede bin 50’den fazla mağazası bulunan, Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon Türkiye’de Mayıs 2010’dan beri faaliyet gösteriyor. 9,1 milyar avro cirosu (2015) ve 75 bin çalışanı bulunan Decathlon’un Türkiye’de 2 bin – 5 bin 500 metrekare arasında değişen 19 mega-spor mağazası ve sporu tüm Türkiye’ye ulaştıran bir e-ticaret sitesi bulunuyor.

 

1964 doğumlu Debray, International Business Studies mezunu. 1990 yılından bu yana Decathlon’da farklı görevlerde çalışan Debray kariyerine ithalat ve ihracat ile başlamış. Profesyonel hayatının 26 yılını Decathlon’da dolduran Debray, Decathlon Bordeaux Mağazası departman müdürü olarak başladığı kariyeri süresince, Decathlon’un Lille şehrindeki genel merkezinde Merchandising Müdürü, İspanya’da Bölge Müdürü, Arjantin ve ardından İtalya’da Ülke Müdürü, Doğu Avrupa Bölge Müdürü, Rusya Ülke Müdürü ve son olarak Batı Avrupa Bölge müdürü olarak çalıştı. Pek çok farklı spor dalına ilgi duyan ve gençlik yıllarından bu yana aktif olarak spor yapan Debray şu an trail koşusu, tırmanış ve fitness yapıyor.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive