Çocuk giyim markası iflas etti

Çocuk giyim markası Bücürük, iflas etti. 150 kadar mağazada ürünleri satılan Bücürük, geçtiğimiz Temmuz ayında mahkemeden iflas erteleme talebinde bulunmuştu

Eklenme Tarihi : 10 Mart 2014 Pazartesi
cocuk-giyim-markasi-iflas-etti

Mahkemeye sunulan dilekçede, şirketin 24 milyon lira kadar borcu olduğu kaydedildi. Dosyaya bakan Bakırköy 6. Asliye Ticaret Mahkemesi 8 ay kadar süren yargılama sonrası kararını geçtiğimiz 4 Mart günü verdi. Mahkeme, sunulan iyileştirme raporlarına rağmen şirketin yeniden ayağa kaldırılamayacağı hükmü verdi. Bu kararla birlikte şirket tasfiye sürecine alınmış oldu. Bakırköy 1. İcra ve İflas Müdürlüğü şirketin tasfiye işlemlerini yürütecek. Alacaklılar, hazırlanan alacak listesine kaydolarak şirketin satılan varlıklarından paylarını almaya çalışacak.

Yüzde 48’i İrlandalı fonun
2012 yılı sonu cirosu 45 milyon lira olarak açıklanan şirketin yabancı bir ortağı da bulunuyor. İrlandalı özel sermaye fonu Kerten Private Equity, Bücürük’ün yüzde 48’ine sahip. Kerten ile ortaklık Şubat 2011’de yapılmıştı. Yeni ortaklıkla birlikte şirketin yurtdışına da açılma planı bulunuyordu. Yılda 3 milyondan fazla ürünün üretildiği şirkette son olarak 270’e yakın kişi çalışıyordu.

Dinçer Gökçe’nin Hürriyet gazetesinde yer alan 10 Mart 2014 tarihli haberinden alıntı yapılmıştır.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive