Ayakkabı perakendesinin devi vefat etti

Kendi adını taşıyan Alman ayakkabı mağazalar zinciri Deichmann’ın kurucusu ve Deichmann Se’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan 88 yaşındaki Dr. Heinz-Horst Deichmann, geçtiğimiz hafta Essen’de hayatını kaybetti

Eklenme Tarihi : 10 Ekim 2014 Cuma
ayakkabi-perakendesinin-devi-vefat-etti

Tıp doktoru olan Dr. Deichmann, 1913 yılında Essen’de kurulan, ailesine ait ayakkabı dükkanını, uluslararası alanda faaliyet gösteren ve Avrupa’da pazar lideri olan ayakkabı mağazalar zincirine dönüştürdü.

‘’Kuruluş, insanlara hizmet etmekle yükümlüdür’’ prensibini ilke edinen Dr. Deichmann,  1977 yılında Wortundtat adlı sosyal yardım kurumunu hayata geçirmiş ve günümüze kadar dünyanın farklı ülkelerinde ihtiyaç sahibi yaklaşık 200 bin kişiye  sağlık ve eğitim alanlarında  önemli yardımlar yapılmasını sağladı.

Perakende sektöründe “ulaşılabilir modayı” müşterilerine sunan Deichmann'ın, Avrupa’nın 23 ülkesinde ve ABD’de mağazaları bulunuyor. Markanın, Türkiye'de de istikrarlı büyümesi devam ediyor. Dünyada yaklaşık 4 bin mağazada, 35 bin çalışanı bulunan Deichmann, son iki yıldır Almanya’dan sonra en fazla yatırımı Türkiye'ye yapıyor. Türkiye pazarına 2006 yılında giren marka, 46 ilde 107 mağaza ile faaliyetini sürdürüyor.

1999 yılından beri Deichmann Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, ailenin şirket yönetimindeki üçüncü kuşağını temsilen, Dr. Deichmann’ın 52 yaşındaki oğlu Heinrich Deichmann yürütüyor.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive