Kadınların el emeği ürünleri Orion’da satılacak

07 Mart 2014 Cuma

Orion, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla emekçi kadınları ağırlayacak. Karacakılavuz’lu çiftçi kadınların el emeği yöresel ürünler, 7-9 Mart süresince Orion’da satışa sunulacak. Doğal gıda ürünleri ve kullanışlı dekoratif eşyaların satılacağı etkinlikte yöreye has el dokumaları da sergilenecek

kadinlarin-el-emegi-urunleri-orionda-satilacak

Orion AVM, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Tekirdağ’ın Karacakılavuz beldesinde örgütlenerek S.S. Karacakılavuz Küçük Sanat Kooperatifi’ni kuran çiftçi kadınlar için, el emeği ürünlerini satabilecekleri standlar kurulacak. 7 Mart Cuma günü Orion alt kat etkinlik alanında kurulacak olan standlarda, üç gün boyunca Karacakılavuzlu kadınların ürettiği ürünler satılacak. Satılan ürünlerle kooperatifi oluşturan kadınlar desteklenirken, Karacakılavuz dokumalarının tanıtımı ve gelecek nesillere aktarılması projesinde de faydalanılacak.

Geleneksel usüllerle köylü kadınlar tarafından yapılan tarhana, erişte, kesme, kuskus, mangır, turşu, salça, tereyağı, zeytin, zeytinyağı gibi doğal ürünler, günlük olarak yapılmış çeşitli yöresel yemekler etkinlikte satışa sunulacak. Doğal gıda ürünlerinin yanı sıra ziyaretçiler, kadınların el emeği göz nuru yöresel kilimleri, el dokuma dekoratif eşyaları, çantaları, takıları ve çeşitli aksesuarları satın alabilecek.

Tekirdağ'da geleneksel gıda ve el sanatları eserlerinin geliştirilmesi ve tanıtılması amacıyla çeşitli resmi kurumlar tarafından da desteklenen Karacakılavuz kadınları, yöreye özgü dokumaların tanıtımı amacıyla Orion’da bir de sergi oluşturacak. Sergide, kadınların atalarından ninelerinden miras kaldığını söyledikleri çok özel el emeği dokumalar yer alacak. Satış standları ve dokuma sergisi 9 Mart Pazar gecesine kadar Orion’da olacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri