Yine mi güzeliz yine mi çiçek!

Neomarin Çocuk Kültür Merkezi, 6-27 Haziran günleri arasında “Çiçek ve Doğa” temasıyla çocuklarla buluşacak

Eklenme Tarihi : 02 Haziran 2014 Pazartesi
yine-mi-guzeliz-yine-mi-cicek

Neomarin Pendik AVM içerisindeki kapalı ve açık salonlarında yıl boyunca pek çok sanatsal aktiviteyi çocuklarla buluşturan Kültür Merkezi, Çevre Koruma Haftası ve Babalar Günü Özel etkinliklerini de içeren yepyeni bir programa başlıyor. 2012 yılı başlarında kurularak Anadolu Yakası’ndaki sayısız çocuğa ücretsiz kültür sanat hizmeti veren Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nin kapıları cuma ve cumartesi günleri 14.00-18.00 saatleri arasında 3-14 yaş aralığındaki tüm çocuklar için açık kalacak.

Kültür Merkezi ziyaretçi ve üyeleri, Haziran programı boyunca “Doğa ve Çiçek” karakteristiğinde hazırlanmış birer saatlik atölyelere katılacak.  Çocukların eğitmenleri eşliğinde sanatsal pratiklerini geliştirmelerini olanaklı kılan Resim, Heykel, Tasarım, Kolaj, Mozaik, Kukla, Origami atölyeleri; Yaratıcı Drama gibi doğaçlamaya dayalı atölyelerle desteklenecek. Çocuklar Çevre Koruma Haftası’na özel çiçek ekimi seanslarıyla toprağa ve tohuma dokunma şansı da yakalarken, Haziran ayının ikinci haftasonu kutlanacak olan Babalar Günü’ne de kişisel tasarımları olan hediyelerle hazırlanacak.

13 Haziran günü okulların kapanışını “Okula Veda, Yaza Merhaba Partisi” ile kutlayacak olan Neomarin Çocuk Kültür Merkezi çocukları, partinin ardından müthiş bir “Hediye Çarkı” etkinliğiyle sürpriz hediyelerin sahibi olmayı çoktan hak etti.

Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nde Mayıs ayında başlatılan “İşaret Dili Atölyesi” Haziran boyunca da sürecek. Çocukların işitme engelli akranlarıyla empati ve iletişim kurmaları için geliştirilen atölye,  küçükler kadar büyüklerin de ilgisini çekerek sosyal bilinç ve sorumlulukları tüm ziyaretçilere hatırlatıyor.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive