“Dünyamızı geri kazanalım!”

Beylikdüzü Migros AVM Çocuk Kulübü Ekim ayına fırtına gibi girdi. Yeryüzü hareketi başladı! 4.5 milyar yıldır yaşayan dünya; küresel ısınmanın, kuraklığın, tükenen tabii kaynakların, yoğunlaşarak artan nüfusun etkisiyle giderek yaşlanıyor. Beylikdüzü Migros AVM Çocuk Kulübü, insanoğlunun evi olan gezegenimizi korumak için büyük bir önlem çağrısı yapmak üzere, Ekim ayını ekolojiye ayırdı

Eklenme Tarihi : 15 Ekim 2012 Pazartesi
dunyamizi-geri-kazanalim

Yeryüzündeki yaşamın bizim yaşamımız olduğunun altını çizerek çocukları birer doğa gönüllüsü olarak bu ortak yaşama katmayı hedefleyen etkinlikler, 7, 14 ve 21 Ekim pazar günlerini kapsıyor. İlgili günler, doğal kaynakların doğru yönetilmesini Türkiye’de ve dünyada aktif biçimde savunan çeşitli kuruluşların sunum ve destekleriyle yürüyor.

Çocuklar, hayvan haklarına ayrılan 7 Ekim gününde, dönüşebilir malzemelerin kullandığı sanat atölyelerine katıldılar ve yok olma tehdidi altındaki hayvanlarından dilinden dünyaya seslendiler. Dün (14 Ekim) ise doğanın insan karşısındaki unutulan haklarına değinildi. Gün seminer niteliğindeki sunumlarla başladı, pet şişe gibi doğada tükenişi yüzyıllar alan maddelerin kullanıldığı dev enstalasyon çalışmalarıyla sona erdi. Çocuklar gün bitiminde poster bildiriler hazırlayarak doğanın yaşama hakkını yeryüzü gezegeni adına savundu.

Etkinlikler dahilinde, Oktay Şenol’un yazıp yönettiği, Tiyatro Alkış oyuncuları tarafından sahnelenen “Ben çöp değilim” adlı oyun da ücretsiz olarak izlenebilecek. 21 Ekim günü 17.00’da başlayacak olan oyun; çocuklara tiyatro aracılığıyla geri dönüşüm konusunda düşünme ve üretme biçimlerini öğretmek,  temiz bir dünyaya sahip olmanın temel prensiplerini aktarmak ve çocukluk yaşlarında onlara olumlu alışkanlıklar kazandırmak amacıyla yazılmış.

Önümüzdeki aylarda AVM içerisinde de üzerinde yaşadığımız gezegeni korumaya ilişkin pek çok destekleyici çalışma olacak. Küçükler kadar yetişkinleri de hedef alan Yeryüzü Hareketi, dünya üzerindeki yarınlarımızı korumaya yönelik alınacak tedbirlere ve uygulamalara güçlü biçimde dikkat çekecek.

Beylikdüzü Migros AVM Çocuk Kulübü, tüm çocukları ve aileleri, ekolojik denge hususunda taze bir bilince, ekosistemin doğal döngülerine uyumlu bir yaşama, doğa ile dostluk bağı kurabilmiş duyarlı bir neslin üyesi olmaya davet ediyor.  Bugün ve yarın, “dünya varmış!” diyebilmek için...

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive