“Yatırım ve üretim demeye devam edeceğiz”

01 Nisan 2015 Çarşamba

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Türkiye ekonomisinin 2014 yılında yüzde 2,9 oranında büyümesini değerlendirdi

yatirim-ve-uretim-demeye-devam-edecegiz

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Türkiye ekonomisinin 2014 yılında yüzde 2,9 oranında büyümesini değerlendirdi. Başkan Çağlar, şunları söyledi:

“Üst üste 21 çeyrek büyümek örnek bir başarıdır. Öte yandan gelişen Türkiye'nin ihtiyaçları da bölgesinde oynayacağı roller de, o oranda büyüyor. İlle de yatırım ve üretim demeye devam edeceğiz. Bu nedenle geçtiğimiz 10 yılda gerçekleştirdiği reformlarla sürdürülebilir büyüme sürecini yakalamanın eşiğine gelen Türkiye, artık temposunu hızlandırmak zorunda. Önümüzdeki dönemde küresel dalgalanmalar, jeopolitik gerginlikler her ne olursa olsun bizi caydırmamalı. Yapısal reformlarla yeni bir atılım dönemine geçmek mecburiyetindeyiz. Çünkü sürdürülebilir büyüme, Türkiye'nin kaderi olmuştur. 2023 hedefleri yolunda arzu edilen büyümeyi yakalamamız için, Türkiye'nin artık işçisiyle, işvereniyle frene basma, yatırımlarını erteleme gibi bir lüksü kalmamıştır.”