Terör’e karşı perakende

Perakende.org'un sevilen yazarı Perakende Kuşu, bu hafta yazısında tüm perakendecileri teröre karşı birlik olmaya çağrıyor

Eklenme Tarihi : 28 Mart 2016 Pazartesi
terore-karsi-perakende

İşte Perakende Kuşu'nun o yazısı:

"Ülkemizde son zamanlarda yaşanan terör olayları için perakendeciler de seslerini yükseltmeliler. Çünkü huzur ve ticaret kol kola gezen iki kardeş gibidir. Bir olmayınca diğeri de olmaz. Terör yüzünden üretici üretmez, nakliyeci taşıyamaz ve perakendeci de satamaz. Bursalı şeftali üreticisi, mahsulünü İstanbul’a gönderemiyorsa, ticaret sahibi insanlar milliyetlerine göre ayrılıyorsa bu ortamda sağlıklı bir perakendeden söz edilemez.

Zaten çok zor şartlarda ayakta kalmaya çalışan perakendeciler, bir de bu terör belasında dolayı zor zamanlar yaşıyor.

Perakendeciler için sadece şehitlere başsağlığı mesajı ve bağış kampanyalarına destek olmak yetmez. Farklı yaratıcı sosyal kampanyalar yapmalı ve ülkenin huzuruna katkı sağlamalılar. Aklıma 1999’da yaşanan Gölcük Depremi geldi. O an tüm perakendeciler oradaki halkın yanında olmuş ve tüm mağazalar da oradaki vatandaşlarımız için yardım toplamışlardı.

Bugün de birlik günüdür. Tüm perakende derneklerini, perakende şirketlerini ve perakende şirketlerinin yaratıcı pazarlama yöneticilerini bu kutsal göreve çağırıyorum. Bu milli bir görev olmasının yanı sıra huzurun da temelidir. Ve unutmayın ki, huzur olmaz ise ticaret de olmaz."

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive