Stok nasıl azaltılır ve bir daha artmaz?

Yalınlaşma, tedarik zinciri yönetimi, stratejik planlama ve pazarlama gibi konularda seminer ve workshop’lar düzenleyen Cengiz Pak, yeni kitabında şirketlerin stoklarını bir daha artmayacak şekilde nasıl azaltacağını anlatıyor

Eklenme Tarihi : 21 Ocak 2015 Çarşamba
stok-nasil-azaltilir-ve-bir-daha-artmaz

Özlem ELGÜN HARPUTLUOĞLU

Cengiz Pak’ın uzun yıllardır verdiği “Stok nasıl azaltılır ve bir daha artmaz?” isimli seminerinin genişletilmiş içeriğine sahip olan yeni kitabında hem izlenecek yol hem de bu yolun üzerinde kullanılması gerekecen 15 yöntemi anlatılıyor. Kitap, şirketlerin stok azaltma projesinde yol haritası hazırlamak veya el kitabı olarak kullanılabilecek şekilde ve sadelikte hazırlanmış. E-Kitap (105 Sayfa PDF) olarak yayınlanan kitap, cengizpak.com.tr sitesinden satın alınabiliyor.

1976′da Kadıköy Anadolu Lisesini, 1980′de Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamlayan Cengiz Pak, mezun olduğu yılın Eylül ayında, Oğuz Değirmencioğlu ile beraber Türkiye’nin ilk ticari yazılım üreticisi olan Sİ-TA Sistem Tasarım şirketini kurdu. 1985 – 1994 yılları arasında yazılım ve donanım işi ile ilgili olarak Tekno Data şirketinde yönetici ortak olarak çalıştı ve 1994 yılında yazılım işine geri döndü. O yıl başlayan ERP yazılımları işim halen Temel Teknoloji şirketi ve Freedom ERP ile devam ediyor. Bu sayede yüzlerce ERP projesinin içinde bulundu. 2000′li yıllarda başlayan seminerlerine halen devam ediyor. Başlangıçta Endüstri Mühendisliği konuları ile başlayan bu çalışmanın içinde daha sonra yalınlaşma, tedarik zinciri yönetimi, stratejik planlama ve pazarlama konuları eklendi. Pak, halen 19 başlık altında seminer veya workshop düzenliyor.

2009′da cengizpak.com.tr isimli bir blog açan Pak, sunumlarını, çeşitli konularda görüşlerini veya analizlerini bu sitede yayınlamaya devam ediyor. Son yıllarda şirketlerin nasıl sürdürülebilir – uzaktan yönetilebilir – devredilebilir veya satılabilir bir şirket haline gelebilecekleri, bunun için yapılabilecek operasyonel iyileştirmeler (ERP, yalınlaşma, süreç iyileştirme, maliyet azaltma gibi) ile stratejik planlama / yönetim eksenlerinde neler yapılması gerektiği üzerine çalışıyor.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive