Satın alma son çeyrekte gerçekleşecek

Mastercard ödeme sistemleri alanında çözüm sağlayıcı olarak faaliyet gösteren Provus'u satın alacak. Satın alma işleminin gerekli izinlerin ardından yılın son çeyreğinde tamamlanması bekleniyor

Eklenme Tarihi : 10 Ekim 2013 Perşembe
satin-alma-son-ceyrekte-gerceklesecek

Mastercard'dan yapılan açıklamada, satın alma işleminin gerekli izinlerin ardından yılın son çeyreğinde tamamlanmasının beklendiği ifade edildi.

Provus, 2007 yılından bu yana girişim sermayesi şirketi Turkven'in yatırım portföyü içinde yer alıyor.

MasterCard’ın Provus’u satın almasıyla ilgili bilgi veren MasterCard Avrupa Başkanı Javier Perez, “Provus’un satın alınması, MasterCard’ın müşterilerine değer katmak için yenilikçi çözümler geliştirmesini sağlayacak, Avrupa’daki işlem hacmimizi büyütecektir. Büyüyen bir pazar olmaya devam eden Türkiye, bu yapısıyla son derece heyecan verici bir ülke. Bu satın alma ile sahip olduğumuz platform sayesinde sadece yerel müşterilere hizmet sunmakla kalmayacak, tüm bölgeye yenilikçi ödeme çözümleri taşıyabileceğiz” dedi.

Provus’un CEO’su Tunç Daşar ise, “Bugün yaptığımız açıklama, Türkiye’deki geleneksel ve geleneksel olmayan müşterilere en gelişmiş ödeme çözümlerini ve altyapı hizmetlerini sunan şirketimiz için yepyeni bir sayfa anlamına geliyor. Geleceğe MasterCard ailesinin bir ferdi olarak bakıyoruz ve mümkün olan en geniş kitlelere yenilikçi ödeme çözümleri sunmaya odaklanmış durumdayız” dedi.

Kaynak: Dünya

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive