Yörsan, süt ürünleri sektörünün çehresini değiştirmeyi hedefliyor

Şu anda dünyada 70 milyar litre olan süt tüketim miktarının 2014’te 80 milyar litreye çıkması bekleniyor. Yörsan Yönetim Kurulu Üyesi Teoman Yörük’ün verdiği bilgiye göre 2012 yılı Ocak-Ağustos döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre ihracatında artış görülen ürün gruplarından süt ve süt mamulleri yüzde 12,7'lik artışla 336 milyon dolara yükseldi

Eklenme Tarihi : 22 Ekim 2012 Pazartesi
yorsan-sut-urunleri-sektorunun-cehresini-degistirmeyi-hedefliyor

Türkiye’de 12 milyon ton olan yıllık süt üretiminin 6 milyon tonunun kayıt dışı olduğu tahmin ediliyor. Hassas olan bu gıda maddesinin hangi koşullarda tüketildiği sağlık açısından büyük önem taşıyor. Zira ambalajlı ürünler sürdürülebilir gıda güvenliğinde kilit rol oynuyor. Yörsan Yönetim Kurulu Üyesi Teoman Yörük’ün verdiği bilgiye göre ülkemizde halen tüketilen toplam sütün yüzde 57’sini açık sütlerden oluşuyor.

TSE’den Helal Gıda Belgesi alan ilk süt ve süt ürünleri firması olan Yörsan, Amerika, Japonya, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Irak, Özbekistan, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Afganistan, Singapur, Libya, Lübnan, Maldiv Adaları, Arnavutluk, Kosova gibi birçok ülkeye ihracat yapıyor. Yörsan, üretimini Balıkesir’in Susurluk ilçesinde 107 bin metrekare alanda günlük 1 milyon 200 bin litre süt işleme kapasitesine sahip tesislerinde gerçekleştiriyor.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive