Şahin Sucukları'ndan bir ilk

Damak tadından ve kalitesinden ödün vermeden 1923’ten günümüze, pastırma ve sucukta geleneksel lezzeti ve yenilikleriyle adından söz ettiren Şahin Sucukları, şimdi de ‘Tuzu Azaltılmış Sucuk’la raflardaki yerini alıyor

Eklenme Tarihi : 05 Aralık 2014 Cuma
sahin-sucuklarindan-bir-ilk

Ar-Ge çalışmaları sonucunda, 2011 yılında ‘Mantı ve Altın Kesim’ ile başlayarak, 2014 yılında, ‘Çemen Sarımsak Kokusuz Sucuk’la da zirve yapan Şahin Sucukları, bu yılı ise bir ilke imza atarak tuzu yüzde 80 azaltılmış sucukla kapatacak.

“Tuzu az lezzeti çok sucuk!” sloganıyla tüketiciyle buluşan ürün, çağın hastalığı olan obeziteyle mücadeleye de destek vermiş olacak. Ülkemizde tuz tüketiminin Dünya Sağlık Örgütü'nün önerdiği değerin yaklaşık üç katı kadar olduğu da düşünülürse; Şahin Sucukları’nın yüzde 80 tuzu azaltılmış sucuk ürünü, tuz tüketiminin yarattığı birçok kronik hastalığın gelişimini önleyen lezzetlerden bir tanesi olacak. 100 gramda 0,5 gram tuz içeren ‘Şahin Tuzu Azaltılmış Sucuk’, obezitenin yanı sıra tansiyon ve diyabet hastalarının da rahatlıkla tüketebileceği bir lezzet.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive