Muratbey Avrupa yolunda

Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Avrupa’dan iki dev şirket ile görüştüklerini belirterek, "Anlaşma sağlamamız halinde, peynirleri Avrupa pazarına sunacağız" dedi

Eklenme Tarihi : 21 Mayıs 2013 Salı
muratbey-avrupa-yolunda

Muratbey, iki yeni ürünü Burgu ve Sürmeli’yi Avrupa sahnesine çıkarmaya hazırlanıyor. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Avrupa’dan iki dev şirket ile görüştüklerini belirterek, "Anlaşma sağlamamız halinde, peynirleri Avrupa pazarına sunacağız" dedi. Daha imza aşamasına gelinmediğini dile getiren Erol, "Anlaşma sağlanması durumunda, üretimi firmaların fabrikalarında yapacağız. Ama peynirlerin adı kesinlikle değişmeyecek. Dünya literatürüne Türkçe peynir adı sokacağız" dedi.

Peynirlerin tuz oranı çok düşük
Peynirlerin ortaya çıkış aşamasının uzun sürdüğünü anlatan Erol, Burgu Peynir için 2009'dan bu yana çalıştıklarını ve hala geliştirmeye devam ettiklerini ifade etti. İki peynirin de dünyanın hiçbir yerinde üretilmediğine dikkat çeken Erol, şöyle devam etti: "Peynirlerimizin tuz oranı çok düşük. Bu peynirlerin know-how'ı bizde. Makinelerimiz dahi sadece bu peynirleri üretmek için tasarlandı. Ortaya beklentilerin üzerinde, kısa zamanda büyük beğeni toplayan ürünler çıktı."

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive