Kurutulmuş meyveler market raflarında

Türkiye’de ilk kez doğal yöntemlerle, mevsiminde kurutulup paketlenen meyveler, Fresh Garden markasıyla raflardaki yerini aldı. Büyük zincir marketlerde satışa sunulan Fresh Garden kurutulmuş meyvelerin 9 farklı çeşidi bulunuyor

Eklenme Tarihi : 14 Kasım 2012 Çarşamba
kurutulmus-meyveler-market-raflarinda

Tamamen doğal yöntemlerle kurutulmuş ve paketlenmiş Fresh Garden markalı meyve çeşitleri arasında armut, ayva, çilek, elma, kiraz, kivi, muz, portakal çeşitleri bulunuyor. Miks paketlerde ise tüm meyve çeşitleri karışık olarak satılıyor. Bu ürünler sadece atıştırmalık olarak değil, yoğurtlu meyve yapılarak da yenebiliyor. Toplam 9 çeşitten oluşan ürünlerin paket fiyatı 5 liranın altında.

Yeşim Gıda olarak, kullandıkları patentli teknoloji sayesinde ürünlerin hiçbir kimyasal işleme maruz kalmadığını söyleyen Genel Müdür Esat Engin, “Özel olarak, düşük ısıdaki fırınlarda kurutulan meyveler, herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmıyor. Sadece mevsiminde yetişen meyveler  kurutuluyor. Kurutma öncesi yapılan kabuk soyma, dilimleme, çekirdek çıkarma gibi işlemlerde de herhangi bir kimyasal işlem uygulanmıyor. Kurutulmuş olan meyveler, renk bozulmalarına karşı serin ve kuru bir ortamda saklanıyor. Kurutma işlemi düşük ısıda yapıldığı için meyvenin rengi ve aroması korunuyor” diyor.

Fresh Garden markalı kurutulmuş meyveler, tüm ulusal zincir marketlerde tüketici ile buluşuyor.  

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive