Ülker Bisküvinin Net Kárı 116 milyon YTL

28 Mayıs 2008 Çarşamba

Ülker Grubunun amiral gemisi Ülker Bisküvinin 2007 yılında brüt esas faaliyet kárı 322 milyon YTL, net dönem kárı ise bir önceki yıla kıyasla yüzde 30 artışla 116 milyon YTL alarak açıklandı.

Ülker Bisküvinin dün yapılan Genel Kurul toplantısından sonra açıklama yapan Ülker Bisküvi Genel Müdürü Cafer Fındıkoğlu, elde edilen kárlılık artışının, hedeflerle yönetim felsefesi ve yalın yönetim anlayışı neticesinde elde edilen verimliliğe bağlı olduğunu söyledi. Geçen yıl toplam 240 bin ton buğday, 49 bin ton şeker alımı gerçekleştirdiklerini belirten Fındıkoğlu, Ülker Bisküvinin iştirakleriyle birlikte 2007 yılında toplam pazar payının ciro bazında yüzde 57.2 olarak gerçekleştiğini belirtti. 2007 yılında toplam 29 milyon YTL tutarında yatırım yapıldığını belirten Fındıkoğlu, bu yıl da 56 milyon YTLlik yatırım gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Fındıkoğlu, Ülker Bisküvide 1 yıldır üretimde transyağ kullanılmadığını da vurguladı.

Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Notice: Undefined variable: resim_id in C:\_wwwroot\application\modules\default\views\scripts\haberler\index.phtml on line 193