Town Center rekabete dayanamadı

2003 yılında, Bakırköy gibi nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bir ilçede açılmasına rağmen bir türlü beklenen doluluk oranını yakalayamayan Town Center AVM komple kiralama yöntemine gitti

Eklenme Tarihi : 05 Ağustos 2014 Salı
town-center-rekabete-dayanamadi

İki yıldır kan kaybı yaşayan Town Center sonunda komple kiralama yöntemine gitti.  Yatırım sahibi Denge İnşaat Kiralama, aylık 550 bin TL verene AVM’nin tamamını kiralayacak. Town Center, 2003 yılında açıldığında Galleria, Capacity, Carousel, A Plus gibi alışveriş merkezlerinin yer aldığı Bakırköy bölgesindeki yoğun rekabetin arasında ayakta kalma mücadelesi veriyordu. Bir dönem kiralanması için internet sitelerine de ilan verilen alışveriş merkezi, toplam 40 bin metrekare büyüklüğe sahip. Bu rakamlara göre, metrekare başına kira 40 lira seviyesinde kalıyor. Town Center yetkilileri, tüm alışveriş merkezini tek bir kiracıya vermek istiyor. Yaklaşık bir yıldır kiralama sürecinde bulunan AVM için yerli yatırımcılarla görüşmelerin olduğu belirtiliyor.

55 mağazadan sadece 9’u dolu

55 mağazanın bulunduğu alışveriş merkezinde, şu anda 9 mağazada kiracı bulunuyor. AVM yetkilileri, gelinen bu durumu, alışveriş merkezlerinde pastanın küçülmesi ve yanlış marka karmasına bağlıyor. Bakırköy-Ataköy çevresinde alışveriş merkezlerinin yoğun olduğunun altını çizen yetkililer, kiracıların da bu rekabette cirolarının istenen seviyeye gelemediğini, bu nedenle mağazaların boş kaldığını belirtiyor.

 

Vatan Gazetesi'nden Meltem Kara’nın haberinden alınmıştır

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright © 2005-2015 PEBEV Perakende Bilgi Evi
designed by nette interactive