Perfetti Van Melle Türkiye, yılı başarıyla kapattı

31 Ocak 2013 Perşembe

20 yılı aşkın süredir, bini aşan çalışanı ile Türkiye sakız ve şekerleme sektörünün lider firmalarından Perfetti Van Melle, 2012 yılını da büyük başarılar ile tamamladı

perfetti-van-melle-turkiye-yili-basariyla-kapatti

Perfetti Van Melle Türkiye, iç pazar ve Türkiye’de geliştirilen yenilikçi ürünlerin dünya pazarına ihracatıyla, geçtiğimiz yılı toplamda 500 milyon TL’yi aşan ciro ile kapattı. Bir önceki yıla göre cirosunu yüzde 8 oranında artıran Perfetti Van Melle Türkiye, 2011 rakamlarına göre “İlk 500 Firma” sıralamasında 291’inci sırada yer alıyor. Sektöre sunduğu yenilikçi ürünler ile Vivident markası, 2012 yılında pazarın yüzde 65’ini oluşturan tatlandırıcılı sakız kategorisinde “Pazarın 1 Numarası” oldu.

Perfetti Van Melle Türkiye Pazarlama Direktörü Serkan Ergün “Perfetti Van Melle’nin, Türkiye pazarına yönelik olarak üretimi ve satışı yapılan; Vivident, Mentos, Big Babol, Chupa Chups gibi markalarıyla sakız ve şekerleme dahil olmak üzere toplam 110 çeşit ürünü bulunuyor. Sakız kategorisi geçtiğimiz yıl, yüzde 10’u aşan bir oranda büyüdü. Nielsen verilerine göre, Perfetti Van Melle’nin toplam sakız pazarındaki yüzde 35 olan pazar payının, Vivident’in başını çektiği ‘tatlandırıcılı sakızlar’ kategorisinde yüzde 47’lere kadar ulaştığını gösteriyor. Bu da toplam sakız sektöründe Vivident’i pazarın ‘1 numaralı’ markası haline getirdi. Özellikle sakız endüstrisindeki innovasyon hızımızın, Avrupa pazarının çoğu zaman üzerinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 2012 yılında klasik nane tatlarının yanı sıra meyve aromalı ürünlerimizin ve ferahlıkla birlikte ağız ve diş sağlığı sunan ‘Vivident Active’ ürünümüzün bize bu başarıyı sağlamakta büyük etkisi oldu” dedi.

Mentos’taki satış performanslarının da 2012 yılında rulo segmentinde tüketicilerin beğenisine sunulan Tutti Frutti ve Mintensity çeşitleriyle daha da arttığını belirten Ergün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm bu çalışmaların ve lansmanların momentumu, ihracattaki rakamlarımızla birleşince, 500 milyon TL’yi aşan bir ciroyla 2012 yılını kapattık. Genel ekonomik büyüme beklentilerine paralel olarak, 2013’te de özellikle iç piyasada yeni ürünlerle destekli büyümemizin devam etmesini bekliyoruz” dedi.

Vivident markası yaptığı projeler ve yatırımlar da farklı dallarda ödüllere layık görüldü. Doğrudan Pazarlama Ödülleri kapsamında Entegre pazarlama dalında Doğrudan Pazarlama 3’üncülük ödülü, Vivident Fruit Swing Çilek & Mandalina ile 2012 “En İyi Yeni Ürün Ödülü” ve Vivident UP2U ile Digital Age Yaratıcılık altında verilen “En İyi Hikaye Anlatımı” dalında Vivident markası ödül kazandı. Vivident aynı zamanda Superbrands 2012’de yer aldı. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor